Вклеювання фотографії в паспорт

Які фотографії потрібні на паспорт
Розмір фото на паспорт України
Порядок заміни фотографії в паспорті громадянина України
Додаткові послуги

Юристи міжнародної компанії «Альт-Брайер» співпрацюють як з іноземними громадянами, так і з підданими України, надаючи послуги практично у всіх сферах юриспруденції. Так, однією з найбільш важливих практик для наших правознавців є міграційне право, в розрізі якого юристи надають допомогу при заміні фотографії в паспорті України.

Фото в паспортеФотокартка в паспорті підлягає додатковому вклеюванню, як тільки його власник досягає 25-ти і 45-річного віку. Без оновленого фото паспорт вважається недійсним, і, в кінцевому рахунку, прострочення більше одного місяця оподатковується штрафними санкціями.

«Недійсний паспорт» означає, що з таким документом не можна здійснювати ніяких юридичних дій (придбати нерухомість, прописатися, оформити довіреність, і т.д.). Цей нюанс є значущим не тільки для Вас, але і для другої сторони договору, тобто якщо Ви, наприклад, збираєтеся укласти угоду з ким-небудь, краще окремо перевірити наявність актуальної фотографії в посвідченні громадянина контрагента, бо угода буде недійсною.

Які фотографії потрібні на паспорт

Законодавство кожної країни встановлює суворі правила оформлення державних документів, і паспортне посвідчення – перший у цьому списку. Так, заміна знімка проводиться за наступним «шаблоном»:

 • фотокартки повинні бути ідентичні між собою;
 • для друку використовується виключно глянцевий папір;
 • фотокартка повинна бути кольоровою, виконана на тонкому фотопапері без кутка;
 • освітлення на знімку – рівномірне, не допускаються контрастні плями;
 • фото в анфас, положення голови має бути прямим, погляд спрямований перед собою, рот — закритий;
 • особа повинна бути чітко видимою;
 • не повинен спотворюватися натуральний колір шкіри обличчя і очей;
 • головні убори можливі на фото тільки з релігійних міркувань, і якщо вони не приховують овал обличчя;
 • фіксація людини в окулярах не допускається, за винятком тих випадків, коли громадянин носить окуляри постійно.

Наші переваги

Представляємо інтереси клієнта за дорученням

Прискорюємо процедуру

Чесне і прозоре оформлення

 

Вартість послуг вклеювання фотографії в паспорт

Оскільки вартість послуг вклеювання фотографії в паспорт може змінюватися в залежності від багатьох факторів, у вас є можливість попередньо зв’язатися з нашими юристами, заповнивши коротку форму нижче, і визначити для себе фінансову сторону питання.

Вклеювання фотографії в паспорт
Дізнатися ціну

Розмір фото на паспорт України

Фото в украинском паспортеКрім загальних правил, існують чіткі розміри фотографій, які підлягають вклеюванню в паспорт. Не дотримуючись цих правил, заміна неможлива. Вимоги до розміру наступні:

 • основний розмір фотокартки – 4 х 6 см (після обробки працівниками паспортного столу розмір становить 3,5 х 4,5 см);
 • довжина голови – в діапазоні від 3 до 3,6 см;
 • відстань між верхівкою і верхньою лінією фото – не більше 5 міліметрів;
 • ширина обличчя – від 1,8 до 2,5 см.

Порядок заміни фотографії в паспорті громадянина України

Посилаючись на загальні правила, заміна фотознімка в паспорті відбувається після подання встановлених документів за місцем проживання через співробітників відділу міграційної служби (паспортного столу), який обслуговує Ваш район. Однак, поряд з цим, не заборонено і пряме звернення громадян в міграційні органи.

Ще один важливий нюанс — це місце звернення. Законодавство говорить, що слід звертатися за місцем прописки, а це означає — якщо Ви отримували паспортний документ не там, де проживаєте на момент досягнення 25 (45) років, Вам немає потреби повертатися на батьківщину для вклеювання фотокартки.

Документи, які подаються для вклеювання фото

Заміна фотографії в паспорті України відбувається після подання таких документів:

 • паспорт;
 • 2 фото встановленого розміру і формату.

Якщо заміна фотографії в паспорті здійснюється з порушенням строків, працівники ДМС складають протокол про адмін. порушення, внаслідок чого вимагають сплати штрафу за прострочення. У такому випадку додатково необхідно буде пред’явити квитанцію, що підтверджує оплату штрафу. Крім цієї довідки, інших документів подавати не потрібно.

Терміни вклеювання фото в паспорт

Фотография в украинском паспорте

Головне для розуміння кожному громадянину країни – це те, що заміна фотографії в паспорті повинна здійснюватися через місяць після досягнення 25-ти і 45-річного віку. Причому затягувати з цим категорично не рекомендується, оскільки несвоєчасна заміна фотографії в паспорті передбачає штраф.

Звертатися раніше необхідного строку теж не потрібно, оскільки не буде дотримана вимога вікового бар’єру і все одно Вас буде чекати заміна фотокартки через місяць після дня народження.

Чекати документ з новим знімком доведеться 5 днів – такі терміни чітко встановлені законодавством, тому в разі затримки термінів Ви можете сміливо наполягати на своєму законному праві. А краще — надати супровід питання юристам «Альт-Брайер», і тоді не доведеться нічого домагатися, чекати і з’ясовувати, тому що наші правознавці отримувати для Вас оновлений паспорт, в той час як Ви будете займатися особистими справами.

25
Задайте ваш вопрос по теме прямо здесь

16 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
Новые Старые Популярные
Марія

В паспорті громадянина України вклеєно дві однакові фото (до прикладу : 1 – у 2002, 2 – у 2003 рр., тому ДМС відмовляється приймати документи на виготовлення закордонного паспорта

Ольга

Я из Луганска. Сдала паспорт для вклеивания фото в Киеве по месту временной прописки. Мне сказали, что я могу забрать паспорт через 33 месяца. Я им напомнила про указанные в законе 5 дней. Но мне сказали, что этот закон на переселенцев не распространяется и что для нас сроки 2 месяца, прописанные каким то ещё законом. Вы что то можете пояснить по этому вопросу?

Віта

А якщо фото невклеєне з вини ДМС.

Стас

Здраствуйте!Такая ситуация отдал паспорт на вклейку фото.Пришел заберать говорят пришел отказ,причина потертая первое фото!как лучше поступить в такой ситуации?Зарание спасибо!

Таня

Добрий день. Мене звати Таня,у мене запитання, чи можливо виробити довіренність на близьких людей, щоб вони замість мене могли би зайнятись вклеюванням фото в паспорті, я живу за кордоном. Дякую

Sergio Nikiti🎭

Дайте відповідь, бо мене теж цікавить ідентичне питання

Володимир

Доброго дня, куди можна звернутись, якщо працівники взяли в паспортному столі паспорт і не справились в 5 денний термін і кажуть що паспорт можна буде забрати тільки за 15 днів, оскільки в них відсутня машинка для вклеювання фото.?

віка

в якому повині стані бути перше фото щоб вам відмовили в клеювані друго ( виповнення 25 років) і сказали про заміну паспорта?

Богдан

Потрібно подати документи на візу через 1-3 день після виповнення 25-ти років, чи приймуть у візовому центрі документи на виготовлення візи, без зміни фото в Укр. паспорті?

Валентина

Чи обовьязково фотографуватись у паспортном столі при зміні фото у паспорті? Чи можна сфотографуватись у будь-якому фотоательє?

ірина

Можна вклеїти фото не за міцем прописки

Юрист At-Brayer

Фото можливо вклеїти тільки за реєстрацією місця проживання.

Юля

Доброго дня! Якщо фото у паспортi дуже потерте, чи можно його змiнити?

Юрист At-Brayer

Доброго дня! Так, паспорт можливо замінити. Ви отримаєте новий паспорт у вигляді ID-карти.

Оксана

можна вклеить фото в паспорт без прописки

Юрист At-Brayer

так, можливо вклеїти фото без прописки за реєстрацією останнього місця проживання.

Вадим

Доброго дня. Якщо у паспорті немає прописки, останій запис знято з місця реєстрації! Тоді можлива зміна фотографії?

Юрист At-Brayer

Доброго дня! Так, можливо, за реєстрацією останнього місця проживання.

Люда

В мене прописка у Львові.В даний час працюю у Києві. Чи можу вклеїти фото(25років) у паспорт в Києві?

Юрист At-Brayer

Якщо Ви візьмете довідку про фактичне місце проживання – то так можливо. А так фото вклеюється за реєстрацією місця проживання.

Олексій

Добрий день! Та ж сама ситуація, живу у Львові, прописаний в Миколаєві. Як знайти цю довідку про фактичне місце проживання? Дякую

Марина

Запитання: Згідно Наказа МВС України від 13.04.2012 №320 “Вклеювання до паспорта фотокартки при досягненні громадянином 25- і 45-річного віку проводиться у п’ятиденний строк.”.Будь ласка дайте роз’яснення : 1. З якого дня розпочинається строк (з дня написання заяви чи з наступного дня). 2. П’ятиденний строк це календарні чи робочі дні. Дякую за відповідь.

Юрист At-Brayer

Доброго дня! Строк починається з того дня коли виповнюється 25 або 45 років. В законах України коли немає уточнення: “робочих днів”, значить рахуються тільки календарні дні.

Андрій

Як замінити фото по віку у біометричному паспорті

Юрист At-Brayer

Фото в біомеричному паспорті не міняється. В нього є термін дії.