Старі і нові КВЕДи. Що це і навіщо?

Старі і нові КВЕДи. Що це і навіщо?

n6Ви хочете зареєструвати підприємство, стати фізичною особою-підприємцем або вже працюєте і досі ще до кінця не розібрались «що до чого»? Читайте далі.

Класифікація видів економічної діяльності (КВЕД) є складовою частиною державної системи класифікації і кодування техніко-економічної та соціальної інформації. Класифікацію розроблено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України N 326 від 04.05.93 “Про Концепцію побудови національної статистики України та Державну програму переходу на міжнародну систему обліку і статистики” http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/326-93-%D0%BF. КВЕД призначено для використання органами державного управління, фінансовими органами та органами статистики.

КВЕДи вносяться до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ), а також вказуються на довідці статистики. Одному суб’єкту господарювання максимум можна підібрати шість КВЕДів. Якщо ж ви хочете почати працювати за новим видом діяльності, за яким у вас немає КВЕД – це не проблема, оскільки КВЕДи можна змінювати.

Важливо знати, що для юридичних осіб заявлені види діяльності повинні бути обов’язково згадані в статуті підприємства.

Звичайно не можу не звернутись до недавніх подій, а саме до того що  з 1 січня 2012 року набрав чинності новий КВЕД 2012, який відповідає європейським стандартам, у зв’язку з чим всі юридичні і фізичні особи – підприємці зобов’язані були до кінця 2012 року замінити коди видів діяльності, зазначені в довідках статистики, з радістю Вас заспокою, якщо ви цього ще не зробили, з будь-яких причин, ніяких санкцій до вас застосовано не буде. Проте враховуючи, що автоматичної заміни кодів видів діяльності не допускається, слід все ж таки провести зміни КВЕД 2012. Також варто знати, що КВЕД впливає на: достовірність бухгалтерської звітності, отримання ліцензій та дозволів, сертифікацію продукції тощо.

Для зміни КВЕДів для юридичних осіб необхідними документами є такі:

  1. Дві довіреності;
  2. Реєстраційна картка Форми 4;
  3. Оригінал попередньої довідки управління статистики, в замін якої Вам видадуть нову.
  4. Зверніть Увагу! У разі необхідності внесення змін до установчих документів юридичної особи у зв’язку із змінами видів економічної діяльності, крім форми № 4, необхідно подати реєстраційну картку за формою № 3.

Для зміни КВЕДів фізичних осіб-підприємців необхідними документами є такі:

  1. Дві довіреності;
  2. Реєстраційна картка Форми 11;
  3. Свідоцтво про державну реєстрацію або виписка (копія);
  4. Оригінал попередньої довідки управління статистики, взамін якої Вам видадуть нову довідку.

Звичайно ж, зміна кодів діяльності не обов’язково залежить від введення нового КВЕД 2012, можливо, Ви захочете просто змінити профіль діяльності Вашого підприємства. При цьому пакет документів, що надаються буде тим же. Перед походом до державного реєстратора, раджу налаштуватися і прийти якомога раніше, оскільки черги великі, реєстратори починають прийом в 9.00 ранку, але як показує досвід, черга формується задовго до цього. Після реєстрації нових КВЕД у державного реєстратора, необхідно звернутися до органу статистики та отримати нову довідку з ЄДРПОУ.

Тож успіхів Вам! Наша компанія залюбки відповість на всі Ваші питання та зробить всю роботу за Вас. Звертайтесь!

Як сказав Йоган Фрідріх Шиллер «Людина віддзеркалюється у своїх вчинках», відповідно обличчям Вашої компанії є результат, який вона дає. Тож залишайтесь з нами і Ви завжди будете в вирі юридичного життя для отримання максимального результату від своєї роботи.

З повагою,

Червєнкова Марина Георгіївна

Юрисконсульт Юридичної компанії “Альт-Брайер”