Уряд запропонував спрощену процедуру перепланування квартир

Уряд запропонував спрощену процедуру перепланування квартир українців

Уряд спростив процедуру перепланування житлових приміщень.

n19В даному законопроекті було запропоновано скасувати збір дозволів до початку робіт з перепланування житлового помешкання. Потрібно буде уже після переобладнання затвердити зміни в технічному паспорті.

За словами прес-служби Міністерства регіонального розвитку, уряд виступає за скасування вимог, отримання дозволу від виконавчого комітету рад на виконання робіт з перебудови житла або приміщення, які не передбачають втручання в несучі стіни чи інженерні системи. Інші маніпуляції можна буде проводити відповідно до містобудівного законодавства.

При цьому, разом з спрощенням процедури перепланування квартир, буде більш жорсткіше контролюватись незаконна діяльність, а саме недопущення самочинного будівництва, яке може зашкодити майну інших громадян чи житловому будинку.

Також в документ внесли перелік об’єктів будівництва та будівельних робіт, які можна проводити без отримання документа, що дає право на їх проведення, а також, після завершення яких, об’єкт не потребує прийняття в експлуатацію.

Крім того, уряд в законопроект вніс поняття як «обєкт будівництва», яке поширюється на частини будівель і споруд (зокрема квартири у багатоповерхівках). За словами експертів, це надасть можливість здійснення реконструкцій чи капітального ремонту квартир відповідно до законодавства.

Очікується, в результаті спрощення дозвільних процедур у будівельній галузі, дозволить Україні підвищити свій показник у всесвітньому рейтингу ведення бізнесу.

З повагою,

Юридична компанія «АЛЬТ-БРАЙЕР»