Квота імміграції на 2016 рік в Україну

Імміграційна квота на 2016 рік

Щороку Кабінет Міністрів приймає квоти на імміграцію. Це означає, що щорічно варіюється кількість іноземців, які можуть приїхати в Україну з тих або інших причин на постійне місце проживання. Відмінною рисою такого списку є те, що кількість місць встановлюється окремо для кожної області, для кожної категорії іноземних громадян, які претендують на ПМЖ.

До того ж, показники можуть як збільшуватися, так і зменшуватися. Так, квота імміграції на 2016 рік зменшилася з 6,2 тис. до 4,6 тис. осіб. Як повідомила прес-служба уряду, такі поправки спрямовані на виконання вимог законодавства.

Відзначається, що затверджена Кабміном квота сформована відповідно до пропозицій центральних та місцевих органів виконавчої влади, а самі розрахунки грунтувалися на результатах аналізу торішнього імміграційного процесу.

Зокрема:

  • для особливо важливих діячів науки і культури встановлений ліміт на рівні 530 чоловік;
  • що стосується родичів іноземців на території України, їх наша держава може прийняти не більше, ніж 1357 осіб. До цієї категорії відносяться повнорідні брати і сестри, діди чи баби, онуки або внучки українців;
  • для близької сімейного кола (батьки, чоловік/дружина іммігранта та його неповнолітні діти) актуальна квота в 2293 особи.

Також потрібно відзначити, що квота імміграції на 2016 рік для іноземних інвесторів, які вклали в економіку України понад $100 тис., не обмежена.

Квота імміграції на 2016 рік