Україна і Канада підписали угоду про зону вільної торгівлі

Україна останнім часом настільки часто і відносно легко отримує підтримку на міжнародній арені, що підписання домовленості з Канадою про зону вільної торгівлі не стільки здивувало національну спільноту, скільки дозволило ще раз порадіти досягненням наших українських представників на переговорах з союзниками.

Нагадаємо, що 11 липня в Києві представники України і Канади уклали угоду про створення ЗВТ між своїми країнами.

Наш уряд має намір якомога швидше ратифікувати домовленість, яка, зокрема, забезпечує протягом 7 років більш легкі умови для торгового та економічного співробітництва. Відразу після набуття угодою сили, Канада згодна відкрити українським експортерам необмежений доступ до 98% свого товарного ринку. Зокрема, держава повинна відчути помітні зміни в напрямку

  • торгівлі промисловими і с/г товарами;
  • захисту об’єктів інтелектуальної власності, які також часто виступають об’єктами купівлі-продажу;
  • регулювання державних закупівель.

Надалі ЗВТ має стати значним стимулом переорієнтації торгових потоків, розширення асортименту товарів, що експортуються, а також модернізації українських підприємств для виробництва товарів з більш високою доданою вартістю.ЗВТ між Україною і Канадою

Зернові війни

Щодо розглянутого угоди не останнім чином висловився і президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

На його думку, угода з Канадою, так само як і подібна домовленість з Ізраїлем, ніяким чином не вплине на українську економку, і вже точно не підійме її. Більше того, підписання документа посилить конкуренцію на міжнародному ринку, оскільки обидві країни активно займаються експортом пшениці.

Трудова міграція

Однак разом з цим велика ймовірність перетікання трудових ресурсів в суміжній галузі діяльності. Так, отримуючи дозвіл на працевлаштування іноземців в Україні, останні можуть оформити посвідку на тимчасове проживання, що, в свою чергу, дозволить без проблем працювати в країні. Це певний бонус, оскільки підписання угоди зверне увагу на країну в цілому і зацікавить мігрантів.

Нагадаємо, що тільки дозвіл на працевлаштування іноземців в Україні дозволяє саме працювати, а не тільки перебувати в країні рік і більше.