Українці будуть одружуватися за 1 день

І знову новини у зв’язку з децентралізацією: вже восени українці зможуть реєструвати шлюби за новими правилами. Зміни припускають набагато більш спрощену процедуру офіційного створення сім’ї, а саме – фіксувати союз зможуть нотаріуси. Ще одним приємним бонусом для люблячих людей стане те, що зробити одруження можна буде за день, замість того, щоб чекати події цілий місяць.

Паралельно з цим, як заявив міністр юстиції України Павло Петренко, Мін’юст раніше реєструє одруження, народження і смерті. З осені ці функції будуть передані і нотаріусам, що буде дуже зручно для людей. Це дозволить відійти від радянізації та впровадити нову систему надання державних послуг.

Як буде впроваджуватися нововведення?Одруження за 1 день

Осінь 2016 – це поки що попередній термін впровадження змін. Через кілька тижнів у найбільш густонаселених районах країни буде запущено кілька пілотних проектів,

  • спрямованих на спрощення реєстрації шлюбу та скорочення його термінів до 1 дня;
  • планується можливість укладення союзу за 1 годину, але вартість його буде також вище;
  • крім цього, в деяких пунктах можна буде одружуватися цілодобово.

Тестування нової послуги буде проходити в містах з найбільшою концентрацією туристів і молодих людей. Також розглядається впровадження експрес-одруження в прифронтових містах, де особливо незручно чекати 30 днів.

Шлюб з іноземцем

Хорошою перевагою реформи стане те, що одруження виключить зайві бюрократичні процедури, а це вкрай зручно для іноземців. Гості із зарубіжжя не надто добре знайомі з місцевими законами (в більшості випадків), так і українці, як показує практика, «плавають» у міграційному законодавстві. Так що нагадаємо:

  • іноземна особа, що уклала шлюб з громадянином України, отримує на цій підставі тимчасовий вид на проживання;
  • Через 2 роки він може подавати документи в міграційну службу на отримання постійного виду на проживання;
  • Разом з тим, по закінченню 2-річного віку шлюбу, іноземець може претендувати на громадянство України.

На жаль, яким би прекрасним шансів експрес-реєстрація не здавалася для українців, для іноземних громадян це досить легкий спосіб укласти фіктивний шлюб, після чого отримати вид на проживання або громадянство України. Сподіваємося, що реформа буде працювати в правильному напрямку, спрощуючи життя люблячим серцям.