Рада ввела оформлення паспортів з 14 років, і карту трудового мігранта

226 народних депутата проголосували за те, щоб в Україні паспорти отримували в 14 років. Поки що законопроект не набрав чинність, проте уряд не хоче з цим затягувати.

Паспорт в 14 роківПередбачається, що українці, які досягли чотирнадцятирічного віку, зобов’язані будуть отримати документ нового зразка (паспорт у вигляді ID-картки), який оформляється на такий строк:

  • Перший паспорт – на 4 роки, після чого підлягає заміні;
  • Особам, які досягли повноліття – на 10 років.

Крім цього, скасовується обов’язковий штамп про реєстрацію шлюбу. Інформація про сімейний стан, поряд із відбитками пальців або даними про прописку та наявність дітей може бути представлена на карті за бажанням власника паспорта (на чіп дані вносяться обов’язково).

Також встановлюється, що постійний вид на проживання буде діяти 10 років.

Карта трудового мігранта для іноземних ФОП

Ще одним нововведенням буде введення карти трудового мігранта. У деяких країнах Європи така система практикується давно, і Україна вирішила не відставати від сусідів.

Документ посвідчує особу іноземця, який має намір вести підприємницьку діяльність в Україні, і вміщує основну інформацію про нього. Поки що ніхто не може точно сказати, як буде виглядати карта трудового мігранта, однак передбачається, що зовні вона буде нагадувати картку мігранта, а саме:

  • Карта трудового мігранта представляється у формі картки з безконтактним електронним носієм (чіпом);
  • На лицьовій стороні вгорі розміщуються назва держави (в даному випадку – “Україна”), назва документа (“карта трудового мігранта”) та зображення малого Герба України;
  • Нижче розміщується безпосередньо ініціалізуючі дані іноземця разом з номером запису в Реєстрі підприємців, номером і датою видачі документа, а також термін його дії. Також представлено оцифровані підпис і фото.

Стосовно трудових мігрантів – уточнимо умови легалізації. Для того, щоб іноземець міг жити і працювати в країні, потрібно отримати посвідку на проживання, оскільки подібний намір передбачає перебування на території держави більше дозволеного туристичною візою терміну. Далі за 30 днів, обов’язково слід прописатися (адресний штамп проставляється в отриману посвідку на проживання).

Якщо особа бажає займатися підприємницькою діяльністю, досить зареєструватися як фізична особа-підприємець за місцем прописки. Після цього, якщо законопроект все-таки набере повноважень, іноземцю потрібно буде отримати картку трудового мігранта.