НКЦПФР відкриває доступ до бази даних про ринок цінних паперів

БД о рынке ценных бумаг

Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку надала вільний доступ до інформаційної бази даних про ринок цінних паперів – створила відповідний інтернет портал.

Доступ до ресурсу не обмежений, а розміщену на ньому інформацію можна без клопоту поширювати і використовувати в будь-яких цілях. Крім того, можливе включення до складу бази даних власного продукту, однак проробляти цю операцію можна з обов’язковим зазначенням джерела такої інформації.

БД о рынке ценных бумагДоступна інформація

На даному етапі експлуатації інтернет порталу відкрито доступ до

  • Розміщених даних емітентів цінних паперів на рахунок здійснених угод на фондових біржах, а також на позабіржовому ринку, починаючи з 2013 року. Також «викладена» інформація управителів іпотечним покриттям за аналогічний період;
  • Дані рейтингових агентств актуальні, починаючи з 2015 року.

Інформація відповідає за змістом справжнім даним, які подавалися суб’єктами розкриття для публікації в загальнодоступній базі даних про ринок цінних паперів.

Активні інтернет ресурси

З коротким описом доступних інформ. ресурсів можна ознайомитися за посиланням http://stockmarket.gov.ua/api/v1/index, звідки можливий доступ до:

  • Інформації емітентів;
  • Інформації про завершені угоди на біржах;
  • Інформації про завершені угоди на позафондових біржах;
  • Інформації управителів ІП;
  • Інформації рейтингових агентств.

В період початкової експлуатації формат подання інформації на ресурсі може зазнавати певних змін, оскільки планується подальше додавання доступних даних, що неминуче спричинить зміни структури сайту. Крім цього, комісія розраховує отримати коментарі та пропозиції стосовно чинного інтерфейсу для удосконалення ресурсу.