Андрій Рева: «Служба зайнятості не повинна займатися пошуком роботи»

Разрешение на трудоустройство

Після ретельного аналізу міграційної політики, уряд звернув свій погляд на рівень безробіття в країні. До речі, у 2016 році в Україні стало ще більше громадян, які живуть на допомогу по безробіттю, і ситуація стає «плачевною». Кількість працюючого населення дедалі зменшується, а державні виплати – збільшуються. Природно, міністр соціальної політики Андрій Рева не міг не звернути увагу на подібні процеси.

Необхідність змін

В одному з офіційних інтерв’ю пан Рева заявив, що система оплати праці українців і громадян зарубіжжя, зайнятих в Україні, вимагає докорінних змін. (Нагадаємо, що іноземці можуть працювати в нашій країні на таких же підставах, як і українці, проте першим для цього потрібно отримати дозвіл на працевлаштування іноземців в Україні).

Дозвіл на працевлаштуванняЗокрема міністр соц. політики розголосив наступне:

  • Діюча система оплати праці не стимулює людей до пошуку постійного місця роботи. По суті, якщо Ви безробітний, держава буде платити ту ж суму, як і при мінімальному заробітку працюючого українця. Таким чином, просто невигідно шукати стабільну роботу – можна півроку офіційно попрацювати, а потім такий же час «сидіти на біржі праці», отримуючи допомогу. При цьому, абсолютно спокійно можна перебиватися випадковими заробітками, і в підсумку «виходити» на пристойну зарплату»;
  • Служба зайнятості, як вважає А.Рева, також потребує змін. Пан міністр вважає, що ця держструктура взагалі не повинна шукати роботу для українців. Співробітникам достатньо реєструвати безробітних і передавати такі списки в приватні рекрутингові агентства. І саме останні будуть працевлаштовувати громадян України, а соцслужби – виплачувати агентам винагороду за кожного працевлаштованого.

Окремо А. Рева промовив проблему надмірної децентралізації Служб. Місцеві влади надали таким держструктурам занадто багато «свободи», що вилилося в наступне Служби зайнятості, сприяючи при пошуку роботи і направляючи на перепрофілювання українців, пропонує не затребувані професії в конкретному регіоні. Таким чином, система ще більше не ефективна і працює скоріше на «показуху», а не на результат.

Разом з цим, дозвіл на працевлаштування іноземців в Україні все ще в компетенції Служби зайнятості.