Уряд вкотре хоче удосконалювати будівельну діяльність. За попередніми оцінками, робота повинна бути завершена до кінця року, а закон з правками набуде чинності вже в 2017 р.
«Дірки» в законі
Як зазначають у Комітеті ВР з питань будівництва, нинішнє законодавство дає забудовникам масу можливостей для маніпуляцій при розробці і оформленні дозвільних документів:
- поділ будівельних об’єктів на 5 ступенів складності,
- різні умови оформлення дозвільних документів,
- «гнучка» система перевірки об’єктів будівництва
дає можливість знижувати рівень небезпеки будівництва. Не треба пояснювати, наскільки це погано і чим загрожує в майбутньому.
Що пропонують правки?
Зараз категорія складності споруджуваного об’єкта архітектури присвоюється в залежності від розміру об’єкта. Проте на майбутнє Комітет Верховної Ради розгляне нову систему оцінки – три класу наслідків, залежно від масштабів збитку від руйнування об’єкта будівництва.
За заявами авторів поправок, найбільш часто забудовники замість IV категорії будівництва встановлюють III, адже в цьому випадку не потрібна ліцензія на будівництво.
Нагадаємо:
- Для зведення будівель I-III категорії потрібно лише зареєструвати декларацію про початок будівництва;
- Будівництво споруд IV-V категорій складності вимагає наявності у забудовника розширеного пакету документів, «на чолі» якого – ліцензія на будівництво.
Окремі правки передбачені для будівництва об’єктів, руйнування яких матиме незначні наслідки, оскільки такі складають 80% від загальної кількості забудов. Для початку робіт забудовнику достатньо подати повідомлення, на наступний день після чого – приступити до виконання завдань. Така система дасть додатковий плюс: документи не будуть повертатися на доопрацювання.