Вклеювання фото в паспорт та оформлення ID-картки: вимоги часу

Процедура заміни фотокартки в паспорті викликає чимало запитань: терміни вклеювання фото та вимоги до нього, чи буде паспорт недійсним у разі пропуску строків вклеювання, чи обов’язково паперовий паспорт замінювати на пластикову картку під час цієї процедури, чи буде накладено штрафні санкції за порушення строків вклеювання фото, які потрібні документи для цього та куди їх подавати тощо. Якщо ви маєте питання та сумніви щодо процедури вклеювання фотокартки в паспорт громадянина України, звертайтеся за юридичною допомогою в компанію «Альт-Брайер» та отримайте професійні консультації й ефективний супровід в галузі міграційного права.

Навіщо вклеювати ще одне фото в паспорт?

Усім відомо, що в паспортах зразка 1994 року вклеювання фото є обов’язковим за умови досягнення 25 чи 45-річного віку. Це пояснюється звичайними фізіологічними процесами: риси обличчя змінюються й людину іноді дуже важко впізнати через 10-20 років.

Документи на вклеювання фото слід надати не пізніше одного місяця після виповнення заявленого віку особи. Для вклеювання фото необхідні:

  1. дві фотокартки розміром 3х4 із зображенням особи анфас, що відповідає досягнутому віку;
  2. документ, що підтверджує особу громадянина України – паспорт;
  3. заява, яка заповнюється в міграційній службі за місцем проживання особи.
  4. квитанція про сплату штрафу, якщо такий випадок має місце.

До речі, для громадян, які постійно носять окуляри, обов’язковою умовою є надання фото в окулярах.

Вклеювання фотокартки здійснюється безкоштовно та проводиться протягом 5-денного терміну з дня надання документів та написання відповідної заяви. Тому, якщо вам пропонують прийти за документом через тиждень-два, можете сміливо відстоювати своє законне право: забрати його вже за 5 днів. У разі відсутності прописки слід звернутися до відділу за місцем проживання або останньої прописки.

Варто усвідомлювати, що під час здійснення будь-якої офіційної операції необхідно надавати документ, що підтверджує особу і громадянство України – паспорт. З простроченим паспортом цього не вдасться зробити, адже він вважається недійсним. Ані державні, ані фінансові, ані кредитні організації вам не зможуть надати послуг; також ви не зможете брати участь у виборчих процесах тощо. Ще одним неприємним моментом пропуску термінів вклеювання фото є накладення штрафу за адміністративне правопорушення в розмірі від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – від 17 до 51 грн.

Тож, краще не зволікати та вклеювати фото вчасно, тим паче для цього необхідно підготувати мінімум документів. Але й раніше подавати заяву на вклеювання фото 25/45 не слід, тому що таке фото не відповідатиме заявленим вимогам.

Як же бути забувачам вклеїти фото у період дії карантину?

В умовах дії карантинних обмежень багато громадян хвилюються, чи не накладуть на них штрафні санкції за несвоєчасно вклеєну фотокартку в паспорт. У цьому випадку держава гарантує відсутність штрафів за прострочення даної процедури. Термін подачі документів розраховується до дня початку карантинних заходів і продовжується з дня його припинення. Іншими словами: якщо громадянину виповнилося 25/45 років в період дії карантину, то місячний термін подачі документів на вклеювання фото буде розраховуватися з дня його припинення.

Під час дії карантинних обмежень за послугою вклеювання фото можна звернутися до будь-якого територіального підрозділу Міграційної служби, не залежно від місця проживання.

Вклеїти фото у 25/45 років чи оформити ID-картку?

Усі знайомі з постановою Кабінету Міністрів про поступовий перехід від паспортів у вигляді книжечок на пластикові картки. Паперові паспорти не підлягають обов’язковій заміні. Громадяни України мають право самостійно обирати формат головного документа, що посвідчує особу. Слід зазначити, що ID-картка видається лише з дозволу її власника на оцифровку та використання персональних даних, які будуть міститися на картці. Кожен має право мати такий паспорт, який дозволяє закон та власні переконання.

АЛЕ! В разі прострочення вклеювання фото в паспорт у 25 чи 45 років власник зобов’язаний буде обміняти паспорт зразка 1994 року на ID-картку.

Якщо у вас з’явилися законні підстави для заміни фото, але ви не впевнені в правильності своїх дій, звертайтеся за кваліфікованою допомогою в «Альт-Брайер»: юридична компанія працює легально та пропонує повний спектр професійних послуг відповідно до чинного законодавства України. Послуги надаються виключно тим громадянам України та іноземцям, які мають на них право.

Скористайтеся нашими послугами прямо зараз та станьте нашим партнером назавжди!