Розлучення та розподіл майна: останні тенденції судових практик.

Питання розподілу майна під час розірвання шлюбу хвилює чи не кожного учасника цього процесу. Адже розлучення не позбавляє права спільної власності автоматично. У той же час колишні чоловік та дружина мають законне право на його поділ. Що підлягає розподілу, а що ні? Як розділити будинок, квартиру, земельну ділянку чи навіть автомобіль? Що робити, якщо одне з подружжя незаконно продало автомобіль? Як бути з розподілом спільного бізнесу? Якщо ви переймаєтеся де знайти юридично правильні відповіді на ці та інші питання, звертайтеся за консультаціями професійних юристів в компанію «Альт-Брайер» та відстоюйте свої права з урахуванням усіх правових колізій. Також ви можете отримати кваліфіковану допомогу в складанні позовної заяви та пересвідчитися в компетентному представництві адвокатами ваших інтересів під час судових засідань.

Без допомоги адвоката можна обійтися в тому випадку, якщо подружжя не має дітей й домовилося розійтися мирним шляхом без взаємних претензій стосовно розподілу нажитих матеріальних цінностей. На превеликий жаль, такі випадки зустрічаються вкрай не часто через те, що розлучаються сімейні пари, в основному, в стані конфлікту та неприязні. Тому без допомоги досвідчених спеціалістів тут не обійтися.

Спільне майно: яке воно?

Вступаючи в шлюб, партнери вірять, що це раз і назавжди, але буває, що складається інакше. Протягом періоду спільного життя в шлюбі подружжя обов’язково обживається певними речима. Таке майно підлягає розподілу в процесі розлучення. Що ж саме вважається спільною сумісною власністю подружжя:

  • нерухомість: квартира, будинок;
  • грошові кошти та вклади;
  • паї, земельні ділянки та насадження навколо них;
  • транспортні засоби та засоби виробництва;
  • техніка;
  • худоба;
  • грошові зобов’язання або майно, що під заставою;
  • стразові платежі тощо.

Цей перелік не є вичерпним. Сімейний кодекс України передбачає право чоловіка та дружини на поділ нажитого майна. Адвокати компанії «Альт-Брайер» запропонують оптимальні шляхи припинення союзу, допоможуть уникнути неприємних зустрічей між неприязним подружжям та візьмуть усю відповідальність за процес розлучення на свої професійні плечі.

За яких обставин вам буде відмовлено в розлученні

Українське законодавство передбачило наступні обмеження щодо подання позовної заяви про розірвання шлюбу:

  • позов про розірвання шлюбу заборонено подавати в період вагітності дружини;
  • не можна подавати його й протягом 12 місяців з дня народження малюка.

Виняток може становити лише насильство з боку одного подружжя  щодо іншого або до дитини. Або якщо батьківство буде визнане другою особою.

Які функції адвоката під час розірвання шлюбу

Протягом трьох років після припинення шлюбу, колишні чоловік/дружина мають законне право на поділ майна спільної власності. Проаналізувати усі документи на належному рівні та оцінити можливі ризики допоможе адвокат. Наприклад, під час підписання Договору про участь у вихованні дитини слід перевірити його на відповідність чинному законодавству та пересвідчитися в тому, що ваші права враховано в повному обсязі й документ відповідає вашим інтересам та інтересам вашої дитини. Без наступних функцій досвідченого спеціаліста ви також ризикуєте отримати вигоду не в повному обсязі:

  • адвокат аналізує ситуацію та надає вичерпну консультацію;
  • у разі вашої відмови зустрічатися віч-на-віч з чоловіком/дружиною під час процесу розлучення, адвокат виконує роль вашого представника, чим мінімізує усі можливі контакти тет-а-тет;
  • допомагає зібрати та підготувати пакет процесуальних документів;
  • подає документи до РАЦСу, якщо подружжя не має дітей, або до суду, якщо є діти;
  • представляє та захищає інтереси клієнта під час судових засідань.

Збільшуйте свої шанси на позитивний результат у справі розірвання шлюбу, довірте свої проблеми кваліфікованим адвокатам «Альт-Брайер» та збережіть власні нерви й час!

Юридичний супровід від «Альт-Брайер» під час вирішення спорів та проблемних ситуації будь-якої складності, пов’язаних з розірванням шлюбу ваша 100 % гарантія виграної справи.

Консультація сімейного адвоката.