Республіка Ангілья має площу 102 квадратних кілометри. Населення країни складає 13 254 чоловік. Столиця – місто Валлей. Офіційна мова – англійська.

До початку 19 століття країна перебувала під управлінням Великобританії, була її залежною територією. Лише в 1971 році країні дозволили відокремитися і стати окремою залежною територією. Країна розташована на островах між Карибським морем і Атлантичним океаном, на схід від Пуерто-Ріко.

Валюта країни – східно-карибський долар, курс якого прив’язаний до курсу долара США, XCD1 = USD0.37665.

ОПОДАТКУВАННЯ

В Ангільї майже немає податків. Там не існує:

 • прибуткового податку,
 • податку на прибуток корпорацій,
 • податку з продаж,
 • податку на додану вартість,
 • податку на приріст капіталу.

Відповідно до Податкового кодексу Ангільї вітається приплив інвестицій в країну. В країні є податки на діяльність готелів, які оплачують туристи, наприклад, податки на імпорт товарів, лотереї, продаж землі іноземним громадянам.В  країні стягуються мита на деякі види товарів.

Ангілья являє собою великий центр офшорної індустрії. У країні зареєстровано більше 75 банків. У Ангильї вигідно реєструвати офшорні банки, банківські операції та операції полягають без будь-яких обмежень. Рахунки можна відкривати в будь-якій валюті.

КОМПАНІЇ

Компанії в Ангильї реєструються відповідно до Закону про Компанії 2000 року, Законом про міжнародні підприємницькі компанії 2000 року і Законом про партнерства з обмеженою відповідальністю 2000 року. Ці закони цілком сучасні і дозволяють інкорпорувати компанії за максимально зручною і простою схемою. 

КОМПАНІЇ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ

Даний тип компаній реєструється відповідно до Закону про компанії з обмеженою відповідальністю. Компанії з обмеженою відповідальністю представляють економічний інтерес, оскільки термін дії таких компаній може бути необмеженим, що обумовлюється в угоді про компанії з обмеженою відповідальністю.

Офшорні та міжнародні компанії

У Ангільї не існує поділу між місцевими та офшорними компаніями. Всі зареєстровані підприємства мають переваги у вигляді відсутності оподаткування. Найбільш часто реєструються компанії – це приватні компанії та міжнародні підприємницькі компанії (IBC). У приватній компанії не може бути більше 11 акціонерів, вона може не пропонувати свої акції на вторинному ринку. Подібні компанії звільняються від складання звітності та підготовки аудиту. IBC являють собою більш дешевий вид компаній. Акціонерам і директорам такої компанії необов’язково заносити свої імена в громадський реєстр. Зареєстрований офіс IBC в Ангільї зобов’язаний надавати дану інформацію тільки особам, що мають на те судове доручення Верховного Суду Ангільї.

Партнерство з необмеженою відповідальністю

Даний тип компаній являє собою відносини між особами, які провадять спільну підприємницьку діяльність з метою одержання прибутку. Закон про партнерства 1994 встановлює норми і характер партнерств, а також положення про розпуск партнерств.

Партнерство з обмеженою відповідальністю

Партнерами можуть бути як фізичні особи, так і компанії або партнерства. Партнери, що мають обмежену відповідальність, можуть бути резидентами будь-якої країни. Однак, принаймні, один генеральний партнер повинен бути резидентом Ангільї або компанією-резидентом Ангільї. Заява про інкорпорацію компанії подається до Реєстру Компаній, яке потім видає Свідоцтво про Реєстрацію.

ПЕРСПЕКТИВИ ПРИЙНЯТТЯ ДОДАТКОВИХ ПРОЕКТІВ

В даний час також йде розгляд наступних законодавчих проектів:

 1. Закон про приватних організаціях.
 2. Закон про взаємозалік вимог і зобов’язань.
 3. Положення про акції на пред’явника.

Закон про приватні організації

Закон пропонує створення приватних компаній, розширюючи рамки для нової категорії клієнтів, що використовують фінансові послуги. Приватні компанії мають свою власну правосуб’єктність. Рада приватної компанії спочатку призначається її засновником. Він грає ту ж роль, що і Рада Директорів компанії. Закон вимагає наявність документа, іменованого Декларацією Установи, а також установчих документів компанії. Також від організації потрібно призначити місцевого секретаря або зареєстрованого агента, що має ліцензію, для того, щоб гарантувати дотримання законодавства країни. Приватна компанія може бути зареєстрована в реєстрі Компаній.

Закон про взаємозалік вимог і зобов’язань

Закон передбачає вчинення операцій по взаємозаліку при припиненні дії контрактів або угод. Перевагою закону є зниження ризиків і витрат. Даний проект дуже важливий для учасників міжнародних фінансових угод, особливо для сторін, що мають похідні контракти. Зниження ризиків при наданні кредиту однієї зі сторін скорочує її залежність від супротивної сторони.

Положення про акції на пред’явника

Відповідно до Закону про підприємницькі компанії Ангільї дозволяється випускати акції на пред’явника. По справжньому законодавству акції на пред’явника повинні знаходитися на відповідальному зберіганні або у агента, що є резидентом країни. Таким чином, положення законодавства передбачають заходи щодо відповідальності резидентного агента компанії, що веде випуск акцій на пред’явника. Дані положення передбачають наявність певного відрізка часу для того, щоб акції на пред’явника були передані на зберігання.

Корпоративне законодавство

 • Закон про компанії 2000 р.
 • Закон про міжнародні підприємницькі компанії 2000 р.
 • Закон про компанії з обмеженою відповідальністю 2000 р.
 • Закон про товариствах з обмеженою відповідальністю 2000 р.
 • Закон про захищені стільникові компанії 2004 р.

Тип реєстрованих компаній

 • Приватна компанія і акціонерне товариство відкритого типу, засновані відповідно до Закону про компанії 2000 р., що дозволяє їм діяти в якості і офшорної, і неофшорної компанії.
 • Міжнародна підприємницька, компанія (IBC)
 • Компанія з обмеженою відповідальністю
 • Товариство з обмеженою відповідальністю
 • Ангільска спеціалізована компанія

Вимоги до статутного капіталу

Відсутні

Мита:

Реєстраційні

Щорічні

USD250 – USD2 500 (в залежності від виду діяльності та структури компанії)
USD280 – для приватної компанії
USD200 – 250 – для IBC
USD250 – для компанії з обмеженою відповідальністю
USD250 – для товариства з обмеженою відповідальністю

Оподаткування

Нульовий (ні з місцевої, ні з офшорної компанії податків не стягують)

Процедура реєстрації компанії

Представлення установчого договору за встановленою формою до Реєстру – для IBC або приватної компанії. Подання свідоцтва про реєстрацію за встановленою формою до Реєстру – для компанії та товариства з обмеженою відповідальністю.

Потенційні засновники компанії

Як мінімум – один акціонер (необов’язково місцевий) – для IBC або приватної компанії

Зареєстрований офіс

Обов’язковий в Ангільї – для IBC і компаній з обмеженою відповідальністю (обов’язків в банку, трастовій компанії, юридичній або бухгалтерській фірмі, якщо це офіс ліцензованого агента компанії).

Необхідний також головний партнер в Ангільї – для товариства з обмеженою відповідальністю

Придбання готової компанії

Можливо

Термін реєстрації

24 години

Вимоги до підбору директорів та секретаря

Мінімальне число директорів не встановлено. Наявність секретаря необов’язково. Директора та секретар не зобов’язані бути резидентами.

Проведення зборів

Необов’язково в Ангільї (можливо по телефону)

Реєстрація щорічного звіту

Необхідна для приватної компанії (повинен бути список акціонерів і директорів, які можуть бути номінальними).
Необов’язкова для IBC і компанії з обмеженою відповідальністю (слід лише сплатити щорічне ліцензійне мито)

Аудиторська перевірка фінансового звіту

Тільки для відкритого акціонерного товариства

Розкриття доходів у балансовому та щорічному звітах

Обов’язково тільки для відкритого акціонерного товариства

Валютний контроль

Відсутній (доходи можна репатріювати в будь-якій валюті)

Переміщення компаній

Можливо в якості ангільської компанії, IBC або компанії з обмеженою відповідальністю шляхом реєстрації договору про продовження діяльності або подання заяви про перенесення місця реєстрації в визначеній формі з країни також передбачено