Причини анулювання посвідки на проживання
Порядок анулювання посвідки
Документи для анулювання ВНЖ
Скільки коштує анулювання посвідки на тимчасове проживання в Україні

Отримання посвідки на проживання – досить поширена процедура серед іноземців. Ми, звичайно, не беремо до уваги туристів, бо їх цікавить максимум віза, а мова йде про іноземних громадян, які вирішили легалізуватися в Україні на тривалий час.

Аннулирование вида на жительство в Украине

Так, отримання посвідки – більш затребувана процедура, ніж, наприклад, набуття громадянства. Часто іноземців цікавить, як отримати документ, які підстави для цього передбачає українське законодавство, які терміни розгляду питання і т.п. І потрібно сказати, що цієї інформації в інтернеті багато. А якщо хтось не готовий годинами вишукувати потрібні дані, завжди на допомогу прийдемо ми, юристи. Або, як мінімум, можна швидко ознайомитися з основними аспектами отримання посвідки на тимчасове проживання в Україні на нашому сайті, і Ви будете в загальних рисах розуміти що до чого.

Але крім цього, іноземних громадян цікавлять і можливі причини втрати посвідки на проживання, щоб цього не допустити. Дане питання слабо висвітлене у всесвітній павутині, порівняно з легалізацією. Звичайно, ще можна почитати Закон, але до цього, як показує практика, рідко у кого руки доходять. Ми, як юристи, не можемо залишити питання анулювання посвідки на тимчасове проживання осторонь і нижче наведемо основні факти щодо цього. До того ж, ми допоможемо продовжити посвідку або всіма силами запобігти анулюванню документа.

Причини анулювання посвідки на проживання

Анулювати посвідку в Україні може територіальний орган міграційної служби (коротко – ДМС), який видав цей документ. Статися ця подія може з таких причин (як свідчить Закон):

 • ДМС отримала інформацію про те, що документ видано на підставі недостовірних даних або підроблених документів;
 • Приймаюча сторона (юридична особа) подала мотивоване клопотання про те, щоб конкретну посвідку анулювали через звільнення співробітника або ліквідації самої компанії;
 • Іноземець був засуджений в Україні;
 • Іноземець своїми діями загрожує національним інтересам, безпеці громадян і гостей країни і таке інше;
 • Уповноваженим органом було прийнято рішення про примусове повернення іноземця в рідну країну;
 • В інших випадках, передбачених законами.

Звичайно, не можна не сказати про те, що, якщо посвідку не продовжити, через рік з моменту її видачі документ автоматично припинить свою дію.

Якщо говорити зовсім просто, найбільш часто анулювання посвідки на тимчасове проживання в Україні Аннулировать ВНЖ в Украине - Альт-Брайервідбувається тому що:

 • так вирішив сам володар;
 • так вирішила приймаюча сторона (фіз., юр. особа);
 • так вирішила держава.

Порядок анулювання посвідки на проживання

 1. Про перший варіант (якщо іноземець сам вирішив припинити дію своєї посвідки), багато говорити не доведеться. Особа повідомляє про свою волю міграційній службі не пізніше, ніж за 15 днів до закінчення дії посвідки, після чого документ анулюється.

Необхідність достроково анулювати посвідку на проживання виникає вкрай рідко. Найчастіше в цьому є необхідність, якщо по завершенні року іноземець вирішує поїхати додому, тобто – не продовжувати дію документа, або причини припинили чинність (розлучення, звільнення).

До речі, не потрібно покладатися на те, що рік пройшов, і Ви можете спокійно виїхати додому. Треба обов’язково піти в міграційну службу і заявити про рішення припинити посвідку на проживання. Орган ДМС повинен зафіксувати цей факт, інакше можуть бути неприємні наслідки.

 1. Що стосується приймаючої сторони, найчастіше це роботодавець, виш, в якому навчається іноземець, або близький родич – чоловік або дружина. Якщо Ви отримували посвідку на підставі шлюбу, навчання або працевлаштування, варто розуміти, що, як тільки Ви розлучитеся, кинете університет, звільнитеся або компанію буде ліквідовано, зникнуть підстави легалізації, та посвідка може бути анульована.

Але потрібно сказати, що автоматично документ не втратить силу, в цьому випадку вирішальну роль відіграє саме клопотання Вашого колишнього роботодавця, навчального закладу або другої половинки.

Також уточнимо, що навіть якщо клопотання ніхто не подасть, і Ви будете перебувати в країні до закінчення терміну дії посвідки, продовжити її не вдасться. Тут спрацює перший варіант: за 15 днів подати клопотання і припинити посвідку на проживання.

 1. Третя ситуація найсерйозніша, і спрацьовує негайно. Держава автоматично, без зволікання анулює посвідку на тимчасове проживання, якщо з’ясує, що документ оформлений на підставі неправдивої інформації, або Ви своїми діями суперечите Конституції України (погрожуєте безпеці і здоров’ю громадян або вчинили злочин).

Документи для аналювання ВНЖ

У випадку з виявленням неправдивої інформації або незаконних дій іноземця, особа не буде звертатися в ДМС – його поставлять до відома про припинення дії посвідки на проживання.

Перечень документов для аннулирования вида на жительство

У разі якщо анулювання дозволу на проживання відбувається на підставі клопотання, приймаюча сторона подає до ДМС:

 • клопотання про анулювання посвідки із зазначенням конкретних причин;
 • документи, які доводять ці причини (список варіюється в залежності від конкретної ситуації).

Якщо ж іноземець сам не бажає продовжувати посвідку на проживання, а анулювати її, як ми вже говорили, за 15 днів до події «Х» він повинен подати до територіального відділення міграційної служби:

 • Клопотання;
 • Посвідку на проживання, яку потрібно анулювати;
 • Паспорт.

Решту документів – в залежності від конкретної ситуації.

Практично відразу в паспорт іноземця буде проставлений штамп про припинення дії виду на проживання, а сам ВНП залишиться в міграційній службі.

Скільки коштує анулювання посвідки на тимчасове проживання в Україні

Для того, щоб отримати посвідку на проживання, іноземець повинен сплатити офіційну держмито. А при продовженні або анулюванні документа ніяких внесків державі не передбачено.

У цьому випадку в графу Ваших особистих витрат увійде лише оплата послуг юристів, якщо Ви до них звернетеся.

Помощь юристов

Анулювати ВНЖ в Україні
Взнати вартість

Якщо трапилося так, що Ви самі вирішили анулювати посвідку на проживання в Україні, або ж Ви виступаєте ініціатором припинення посвідки іноземця, і при цьому звернутися до нас для вирішення питання, все що Вам потрібно для цього:

 • Прийти до нашого офісу в центрі Києва;
 • Надати паспорт і посвідку;
 • Підписати довіреність;
 • Через певний час зустрітися з юристами (або в офісі, або в будь-якому іншому місці) і забрати паспорт зі штампом про анулювання дозволу на проживання.

Ми, зі своєї сторони, при необхідності кваліфіковано складемо клопотання від Вашого імені, зберемо відсутні папери і надамо всі документи в підрозділ міграційної служби та максимально швидко вирішимо питання.