Гренада – одне із найменших держав в західній півкулі, що розташована в Карибському морі на північ від островів Тринідад і Тобаго. Отримало незалежність в 1983 році після придушення марксистського повстання збройними силами США.

КОРПОРАТИВНЕ ЗАКОНОДАВСТВО

Акт про Міждний Бізнес компаніях 1996 р. (The International Companies Act)

Grenada International Financial Services Authority Act, No. 26 of 1999 (the GIFSA Act)

Форма компанії

International Business Company (IBC), надалі – компанія.

Дозволені види діяльності

Будь-яка незаборонена законом діяльність. Необхідна спеціальна ліцензія на проведення банківських, страхових і перестрахувальних, трастових послуг.

Заборонена діяльність

Компаніям, створеним відповідно до Закону про міжнародні Бізнес компанії заборонено здійснювати комерційну діяльність з резидентами і володіти нерухомістю на території.  Заборонено також залучення резидентних компаній до адміністративного управління (менеджменту) та надання послуг реєстраційного агента для резидентних компаній.

Строк реєстрації

48 годин з моменту надання всіх необхідних документів.

Можливість придбання готових компаній

Законом не заборонено придбання вже зареєстрованих компаній.

Найменування компанії

Не повинно бути ідентичним або схожим на вже існуючі та зареєстровані назви. 

Найменування компаній можуть бути зареєстровані на будь-якій мові (з обов’язковим перекладом на англійську або французьку мови).

Слова “Limited”, “Corporation”, “Incorporated”, “Societe Anonyme” чи “Sociedad Anomina”, “Public Limited Company”, “Societe”, “a Responsabilite Limitee”, “Berhad”, “Proprietary”, “Namloze Venootschap”, “Besloten Venootschap”, “Aktiengesellschaft” чи “Limited Life Company” чи скорочення “Ltd”, “Corp”, “Inc”, “S.A.” “PLC”, “S.A.R.L”, “Bhd”, “Pty”, “NV”, “BV”, “A.G.” чи “LLC” будуть утворювати частину назви кожної компанії.

Необхідні документи для реєстрації

Меморандум про заснування, статут (Memorandum and Articles of Association).

Юридична адреса

Надається реєстраційним агентом і повинен знаходиться на адміністративній території юрисдикції. Використовується тільки для отримання поштової кореспонденції з органів державної влади.

Статутний капітал компанії

Статутний капітал компанії є оголошеним, немає вимог про обов’язкову оплату і встановлення мінімального і максимального розміру.

Пропонований статутний капітал

5 000 USD, розділений на 5 000 акцій номіналом 1 USD.

Акції

Дозволений випуск іменних акцій та акцій на пред’явника, з номінальною і без номінальної вартості, зазначеної в будь-якій валюті.

Акціонери

Акціонерами компанії можуть бути як юридичні, так і фізичні особи, які є резидентами будь-якої країни світу. Мінімальна кількість акціонерів – один.

Директора

Директорами компанії можуть бути як юридичні, так і фізичні особи, які є резидентами будь-якої країни світу. Мінімальна кількість – один директор, який наділений всіма правами, крім тих, що знаходяться у виключній компетенції акціонерів (визначається меморандумом, статутом компанії і / або законом).

Проведення зборів акціонерів/директорів

Збори можуть проводитися в будь-якій країні світу, не виключена можливість проведення зборів за допомогою телефонного зв’язку. Протоколи зборів можуть зберігаються за будь-якою адресою, вказаною акціонерами компанії в установчих документах.

Інформація, доступна за вимогою третіх осіб

Законом гарантується конфіденційність власників та директорів. Відомості з установчих документів, копії яких зберігаються в реєстрі компаній, можуть бути представлені третім особам тільки після прийняття відповідного рішення суду, винесеного на підставі поданих доказів про причетність компанії до нелегального продажу наркотиків, озброєнь, підтримці терористичної діяльності, відмиванні нелегальних доходів, отриманих в результаті злочинної діяльності.

Документи, які зберігаються в реєстраційному офісі

Місце зберігання установчих та фінансових документів – будь-яка країна світу.

Оподаткування

Компанія звільнена від сплати податків на прибуток, розподілені дивіденди і на приріст капіталу.

Щорічні збори

  • Щорічний ліцензійний збір (IBC)- $ 187
  • Реєстраційний збір (IBC) – $ 224
  • Банківська ліцензія першої категорії – $ 22 320
  • Банківська ліцензія другої категорії- $ 18 600
  • Повна ліцензія на трастову діяльність – $ 11 160
  • Каптивні страхові компанії (ліцензія) – $ 4 464

Банківські рахунки компанії

Закон не обмежує компанію у виборі банків і країн та їхнього розташування, а також в загальній кількості рахунків, необхідних для власних комерційних потреб. Законом забезпечується конфіденційність інформації про банківські операції компанії.

Договори про уникнення подвійного оподаткування

Немає.