РЕЄСТРАЦІЯ КОМПАНІЇ

Основним корпоративним законодавством є Закон про Компанії Кайманових Островів Це законодавство базується на Англійському Акті про Компанії (1948 року), і в основному, з поправками, відповідає Закону про Компаніях Кайманових Островів 1960 року. Закон про Збереження Конфіденційності свідчить, що розкриття конфіденційної інформації будь-яким обличчям третій стороні або спроба навмисне роздобути конфіденційну інформацію про компанії на Кайманових Островах, вважається злочином. В цьому разі Законом передбачається штраф до CI$5,000 та/або термін тюремного ув’язнення до 2 років.

Типом компанії для здійснення міжнародної торгівлі та інвестицій є Звільнена компанія (Exempt Company). Звільнена компанія Кайманових Островів має структуру, дуже схожу на структуру Звільненій компанії островів Теркс і Кайкос, і це пов’язано з тим, що законодавство Теркса і Кайкоса базується на законах Кайманових Островів. Звільнена компанія Кайманових Островів має всі права і можливості фізичних осіб. Мова законодавства та корпоративної документації – англійська.

Існують наступні обмеження діяльності компаній у сфері торгівлі та іншого бізнесу:

 • Звільненій компанії не дозволяється торгувати в межах Кайманових Островів і мати там нерухомість;
 • Компанія не має права займатися бізнесом, пов’язаним з банківською справою, взаємним страхуванням або фінансуванням, не отримавши на це спеціальну ліцензію;
 • Компанія не може брати позики у населення.

Процедура реєстрації Звільненої компанії передбачає підготовку та передачу Меморандуму і Статей Асоціації, а також оплату реєстраційного внеску в Реєстр Компаній. Під присягою має бути заявлено, що передбачувана ділова активність компанії буде відбуватися, в основному, поза Кайманових Островів. Імена та адреси пропонованих перших директорів обов’язково повинні бути заявлені до Реєстру. Документація повинна бути на англійській мові. За місцевим Законом про компаніях, офшорна компанія повинна мати зареєстрований офіс на Кайманових островах і повинна призначити Кайманского резидентного зареєстрованого агента. На Островах є вже готові до покупки компанії (Shelf Companies).

Обмеження по вибору назви компанії наступні:

 • Назва компанії може бути представлена будь-якою мовою, яка використовує Латинський алфавіт, якщо Реєстр Компаній отримає при цьому переклад назви на англійську мову;
 • Назва компанії не може використовувати наступні слова англійською або будь-якому іншому мовою: Bank, Insurance, Assurance, Reinsurance, Trust, Municipal, Charter, Co-operative, Fund Management, Asset Management, Trust, Trustees без ліцензії або відповідної угоди;
 • Компанія не може використовувати ті назви, які Реєстру вважатиме якимось чином асоціюються з Королівською родиною чи урядом;
 • Немає жорсткої вимоги щодо використання додаткових слів чи позначень для вказівки на обмежену відповідальність компанії, хоча зазвичай рекомендується додавати Limited, Incorporated, Corporation або їх абревіатури.

Мінімальна кількість необхідних директорів – один. Вони можуть бути як фізичними особами, так і корпоративними директорами. Детальна інформація повинна бути представлена в Реєстр Компаній, але вона не є доступною для публіки. Директора не зобов’язані бути резидентами Кайманових Островів, але щорічно повинно проводиться встановлене законом збори директорів. Для цього більш зручним може виявитися призначення уповноважених осіб (заступників). Постанова про Компаніях Кайманових островів не обумовлює спеціально будь-яких вимог щодо призначення секретарів компаній. Однак традиційно призначається один секретар, який може бути як фізичною особою, так і корпоративним органом. Повинен бути як мінімум один акціонер. Деталі щодо акціонерів не фігурують в публічних звітах.

Хоча мінімальний капітал US$ 1, зазвичай для реєстрації компанії потрібно статутний капітал US$ 50 000; він поділяється на 50 000 спільних акцій з правом голосу по US$ 1, і сума US$ 50 000 є граничною для оплати мінімальної мита при реєстрації компанії. Мінімальний випущений акціонерний капітал становить одну акцію без номінальної вартості або одну акцію номінальною вартістю.

Допустимі класи акцій: іменні з номінальною або без номінальної вартості, на пред’явника, привілейовані, що підлягають погашенню, акції з правом або без права голосу.

ЩОРІЧНЕ ОПОДАТКУВАННЯ І ЗБОРИ

Немає будь-яких форм оподаткування на Кайманових островах щодо окремих осіб, компаній або трастів. Немає податків на доходи, прибуток капіталу, відрахування від прибутку, дивіденди, інвестиції або грошові перекази. Компанія отримує двадцятирічну гарантію звільнення від податків на Кайманових Островах з боку Кайманского уряду, і цей термін може бути продовжений до 30 років при поданні відповідної заяви.

Кайманові Острови не мають договорів про уникнення подвійного оподаткування, але роблять кроки для допомоги зарубіжним урядам щодо отримання інформації про тих компаніях, діяльність яких вважається кримінальної як на Кайманових Островах, так і за кордоном. Цей Договір не охоплює звинувачення в ухиленні від сплати податків, і в цьому випадку ніяка інформація, пов’язана з податками, не розкривається.

Щорічний урядовий збір залежить від величини статутного капіталу компанії:

 • Для Звільненій компанії з акціонерним капіталом, що не перевищує US$ 50.000, внесок складає US$ 575;
 • Для Звільненій компанії з акціонерним капіталом, що перевищує US$ 50.000, але менш US$ 1.000.000, внесок складає US$ 805;
 • Для Звільненій компанії з акціонерним капіталом, що перевищує US$ 1.000.000, але менш US$ 2.000.000, внесок складає US$ 1690;
 • Для Звільненій компанії з акціонерним капіталом, що перевищує US$ 2.000.000, внесок складає US$ 2400.

Немає вимоги щодо надання фінансових рахунків Звільнених компаній. Однак річний звіт повинен бути представлений, і він являє собою просту декларацію.