1. Обмеження діяльності.
2. Функції КУА.
3.Ціна готової компанії.
4. Основні «якості» КУА.
5. Поради майбутнім власникам.
5. Угода купівлі-продажу КУА

У розрізі роботи з корпоративного права юристи «Альт-Брайер» супроводжують як реєстрацію, так і купівлю-продаж компаній в Україні. Одним із елементів нашої практики виступають компанії з управління активами (КУА). Відповідно, ми можемо запропонувати для покупки готові компанії з управління активами, а також зареєструвати КУА для Вас.

Быстро и удобно купить компанию по управлению активами (КУА) в Киеве

Основне завдання КУА полягає в тому, що такі організації управляють активами інститутів спільного інвестування (це українські інвестиційні фонди; абревіатура – ІСІ). Працювати компанії з управління активами можуть тільки на підставі ліцензії НКЦПФР (комісії з цінних паперів).

Оскільки КУА є повноцінними юр. особами, саме вони (а не фонди) безпосередньо співпрацюють з інвесторами, які довіряють їм свої гроші і з якими укладаються договори про співпрацю та інші. Тому, зважившись вести глобальний бізнес у сфері інвестицій, варто задуматися про те, щоб реєструвати свою або купити готову КУА (а не фонд інвестування, як це часто помилково роблять недосвідчені бізнесмени).

Обмеження діяльності КУА

Компанія з управління активами координує «рух» майна ІСІ. Така робота не може здійснюватися паралельно з іншою діяльністю на ринку цінних паперів, але законом дозволено, щоб одна КУА керувала відразу декількома інвестиційними фондами.

Більш того, допускається одночасне управління активами ІСІ та, наприклад, недержавного пенсійного фонду, оскільки останній також виробляє інвестиції у фондовий ринок.

В цілому, КУА може управляти майном (в тому числі, паралельно):

 • ІСІ (корпоративних інвест. фондів, пайових інвест. фондів);
 • недержавних пенсійних фондів;
 • інституціональних інвесторів;
 • венчурних фондів.

Функції компаній з управління активами

Продажа готовых КУА в г.Киев

КУА, у своїй більшості, управляють фондами, в структуру активів яких включені не тільки акції та різні види облігацій, але і банківські депозити, інструменти страхового ринку, а також, звичайно, комерційна нерухомість.

Сьогодні серед найбільш затребуваних послуг компаній з управління активами є вкладення в інвест. фонди, допомога інвесторам при самостійній торгівлі на фондовій біржі, а також безпосереднє управління інвестиціями.

Загалом, ось що може робити КУА:

 • створювати інститут спільного інвестування;
 • розміщувати цінні папери фонду (для цього КУА залучають брокерів і агентів);
 • управляти коштами, що перераховуються на рахунок фонду;
 • аналізувати ринок цінних паперів, нерухомості та інших фінансових ринків з метою подальшого інвестування в них;
 • шукати нові об’єкти для інвестування;
 • щодня переоцінювати активи;
 • здійснювати поточну діяльність фонду.

Настільки велике функціональне поле КУА ще раз підтверджує, що керуюча компанія повністю веде роботу фонду з моменту його створення і до ліквідації чи реорганізації. Також це важливий аргумент для інвесторів, щоб купити КУА Київ, а не фонд, оскільки діяльність першого набагато ширша.

Вартість готової КУА

Оскільки вартість готової КУА може змінюватися в залежності від багатьох факторів, у вас є можливість попередньо зв’язатися з нашими юристами, заповнивши коротку форму нижче, і визначити для себе фінансову сторону питання.

Готові КУА
Дізнатися ціну

Наші переваги

Допомога у процедурі купівлі продажу акціонерного товариства

Оформлення документів купівлі продажу акціонерних товариств

Допоможемо швидко і зручно купити акціонерне товариство

Офіційна процедура купівлі продажу акціонерних товариств

Допомагаємо на будь-якому етапі операції

Оформляємо відсутні документи

Вирішуємо питання в рекордно малі строки

Чесне і прозоре оформлення

Основні «якості» компанії з управління активами, що купується

При укладенні договору на придбання КУА, а ще краще – перед цим, обов’язково потрібно звернути увагу на такі її аспекти:

 1. Статутний капітал КУА (повинен бути не менше 7 млн грн);
 2. Дата видачі ліцензії (згідно законодавства, якщо компанія з управління активами протягом 2-х років не вела діяльність, її ліцензія може бути анульована);
 3. Засновники (державна частка в статутному капіталі КУА не повинна перевищувати 10%, не зайвим буде перевірити ідентифікуючі дані засновників);
 4. Кадри КУА:
 • В КУА працюють тільки сертифіковані фахівці, кількість яких має відповідати чинним Ліцензійним умовам для подібного роду установ. Якщо з якихось причин кількість працівників зменшилася, «пробіл» повинен бути заповнений протягом 3-х місяців;
 • Керівник КУА повинен попередньо відпрацювати на фондовому ринку не менше, ніж 2 роки;
 • Однією з ключових фігур у КУА є особа, відповідальна за фінансовий моніторинг. Тут важливо перевірити, чи призначений він на посаду з дотриманням встановлених строків, і чи вчасно була подана до Держфінмоніторингу України інформація про його призначення.
 1. Реєстраційні документи КУА;
 2. Внутрішні документи КУА (статут, внутрішнє положення про здійснення профдіяльності, документи про організацію фінансового моніторингу, посадові інструкції);
 3. Фінансова звітність (за порушення термінів подання фінансової звітності передбачені санкції);
 4. Узгодження покупки КУА (з 2012 р., щоб придбати частку у КУА або контролювати 10/20/50/75% статутного капіталу КУА потрібно отримати письмовий «дозвіл» НКЦПФР);
 5. Ціна КУА (іноді вартість готової компанії набагато «привабливіша», ніж витрати на її створення, однак деколи доцільніше за таку суму створити КУА Вашої мрії з нуля).

І основне, на чому ми акцентуємо увагу: потрібно обов’язково перевірити ВСІ документи на їх відповідність законодавчим вимогам. Закони міняються досить часто, а бажання нечесно вести бізнес завжди присутнє на кожному ринку. Тому краще все ще раз ретельно проаналізувати, ніж потім виправляти власні промахи.

Поради майбутнім власникам: основа ефективної роботи КУА

Купити КУА – це вже відповідальний крок. Але одного Вашого імені у статутних документах недостатньо для ефективного залучення клієнтів.

 • Отримавши у володіння компанію з управління активами, Ви, головним чином, повинні подбати про професійних фахівців, які відповідають за певну ділянку роботи;
 • Якщо Ви плануєте здійснювати управління активами різноспрямованих фондів, кількість спеціалістів має бути відповідним.

Будучи власником, треба розуміти, що інвесторів найбільш цікавлять менеджера, які інвестують їх гроші, тому що тільки від умінь і знань практикуючих фахівців залежить успіх і прибутковість питання.

Угода купівлі-продажу КУА

Купить-продать готовую КУА в Украине

Якщо, ретельно проаналізувавши всі свої плани, Ви вирішили купити компанію з управління активами, реалізація плану можлива по укладенню угоди купівлі-продажу. Природно, перед цим потрібно чітко дотримуватися викладених вище рекомендацій, щоб убезпечити себе від можливих ризиків, і не купувати «кота в мішку» від «перевірених осіб».

Майбутньому власнику важливо розуміти, що акціонери компанії, яка продається, можуть особисто бути присутнім при укладанні угоди купівлі-продажу акцій КУА та підписати при покупці всі необхідні документи. Бажано так і зробити. Якщо вони відмовляються – поставтеся до цього з обережністю.

А якщо хочете убезпечити себе на всі 100%, юристи «Альт-Брайер» цілком і повністю підтримають Вас у питанні купівлі компанії. Звернувшись до нас, Ви можете розраховувати на:

 • консультацію щодо законодавчого регулювання інвестиційної діяльності, та корпоративного права в цілому, а також – з питань отримання ліцензії, виконання ліцензійних вимог і т.д.;
 • отримання повної характеристики передбачуваного об’єкта купівлі-продажу щодо діяльності, якщо вона велася і по всім основним і цікавих аспектів розглянутої компанії;
 • підготовку та оформлення документів для здійснення купівлі-продажу;
 • супровід угоди.

Крім цього ми посприяємо в області транспортного, міграційного, фінансового права, допоможемо в питаннях страхування. Також можливо бухгалтерський супровід діяльності Вашої фірми.