1. Підстави припинення юридичної особи в Україні.
2. Ліквідація юридичної особи за рішенням власника.
3.Припинення юридичної особи за рішенням суду.
4.Припинення юридичної особи шляхом ліквідації.
5.Припинення юридичної особи шляхом приєднання.

Процедура ліквідації є досить довгою та складною, і вважається закінченою тільки після внесення відповідного запису про закриття компанії до Єдиного державного реєстру. Ця подія, власне, і знаменує повне закриття фірми.

Безпосередньо ліквідація підприємства відбувається наступним чином. По-перше, після прийняття відповідного рішення про припинення юридичної особи, про такую подію слід письмово повідомити орган державної реєстрації, який вносить до Єдиного державного реєстру відомості про початок закриття організації. Далі необхідно визначити особу-ліквідатора, або ліквідаційну комісію, яка буде Ліквідація юридичної особи процедурарегулювати увесь процес та тимчасово виконувати функції керуючого органу підприємства.

Подібний термін не може складати менше 2-х місяців з дня публікації.

Так здійснюється ліквідація юридичної особи. Але, в залежності від організаційної форми компанії і напрямків її діяльності, а також від способу припинення фірми, алгоритм дій може бути змінений або доповнений. На щастя, юристи «Альт-Брайер» знають всі можливі нюанси ліквідації юрособи, і підберуть найкращий спосіб і алгоритм ліквідації компанії.

Підстави припинення юридичної особи в Україні

Підставами припинення юридичної особи вважаються певні життєві обставини, з якими Закон пов’язує виникнення, зміну та закриття підприємства. З огляду на це, відрізняються і способи ліквідації компанії.

Проте розрізняють і форми ліквідації юридичної особи, що представляють собою прийоми, за допомогою яких, власне, і здійснюється процедура анулювання підприємства. До таких форм належать:

Реорганізація:

Ліквідація:

 • Злиття;
 • Перетворення;
 • Приєднання;
 • Поділ.
 • Добровільна;
 • Примусова, в т.ч. банкрутство.

Ліквідація юридичної особи за рішенням власника

Даний спосіб є законним та відносно швидким варіантом припинення діяльності підприємства. Загалом, процедура займає близько 2-х місяців, однак це гарантує відсутність проблем у майбутньому через втрачений документ або пункт процесу. Така форма припинення юридичної особи «підходить» бізнесменам, які  не мали проблем із законом і, головним чином, податками. Наприклад:

 • ліквідація юридичної особи, створеної у формі командитного або повного товариства, може проводитись за рішенням засновників такої організації;
 • ліквідація ТОВ і акціонерного товариства можлива за рішенням загальних зборів учасників або акціонерів;
 • припинення роботи підприємства у зв’язку банкрутством може бути ініційовано як кредиторами, так і самою компанією.

Такий спосіб припинення роботи організації є відкритим і безпечним. Він передбачає ініціювання припинення юридичної особи безпосередньо керівними органами, а відтак це не передбачає ні втручання зі сторони судових органів, ні довгих складних перевірок рахунків та майна компанії. , Та з юристами міжнародної компанії «Альт-Брайер» процедура закінчиться ще швидше, та пройде «безболісно» для Вас та Ваших співробітників.

Ліквідувати юридичну особу швидкоПрипинення юридичної особи за рішенням суду

Ліквідація компанії після винесення відповідного рішення суду є обов’язковою до виконання. Це є процес складний та дещо заплутаний, проте міжнародна юридична компанія «Альт-Брайер» надає консультації та кваліфіковані юридичні послуги по супроводу процесу ліквідації підприємств усіх форм власності, що значно зменшить Вашу участь у загальному процесі закриття компанії та зекономить Ваш час та гроші.

Власне, ліквідація підприємства за рішенням суду може відбуватися на таких підставах:

 • Ведення протизаконної діяльності, або без належного дозволу;
 • Грубе порушення закону України;
 • Визначення факту порушення законодавчих норм при первинній реєстрації компанії.

Як вже згадувалось, припинення юридичної особи настає тільки після внесення інформації про це до ЄДРПОУ. Відповідно, припинення роботи підприємства може здійснювати або спеціально створена для цього комісія, або керівний орган такої організації. Проте, рішенням суду, відповідальність про припинення юридичної особи також може бути перекладена на учасників фірми або орган, уповноважений приймати подібні рішення.

Припинення юридичної особи шляхом ліквідації

Загалом, ліквідація являє собою одну із форм припинення юридичної особи, за якої відбувається анулювання прав і обов`язків такого підприємства.

Відповідно до законодавтсва, компанія може бути ліквідована як у добровільному, так і примусовому порядку, а підставами до такого можуть бути:

 • закінчення строку, на який було створено фірму, або після досягнення мети створення організації;
 • з причини визнанням судом недійсною держреєстрації особи через допущені порушення при її створенні;
 • інші підстави, передбачені відповідними законодавчими актами України.

Процедура ліквідації юридичної особиПрипинення юридичної особи шляхом приєднання

Досить поширеним способом позбавитись прав на підприємство є приєднання. Це означає анулювання одного підприємства як юрособи, та передачу належних йому прав та зобов’язань іншому підприємству. Схожим варіантом реорганізації є злиття, проте головна різниця полягає в тому, що у випадку злиття зобов’язання кількох юридичних осіб включаються на баланс одного новоствореного підприємства, а при приєднанні — на баланс вже функціонуючої організації.

Так, яким би способом Вам не знадобилось ліквідувати підприємство, юристи компанії “Альт-Брайер” завжди посприяють якнайшвидшому вирішенню усіх нагальних питань, та анулюють бізнес законно та без будь-яких наслідків.