1. Переваги реєстрації пайового інвестфонду.
2. Вибір місця реєстрації інвест фонду.
3. Як здійснюється реєстрація ПІФ.
4. Створення пайового інвестиційного фонду при юридичному сприяння.

Міжнародна юридична компанія «Альт-Брайер» надає широкий спектр юридичних та консалтингових послуг в сфері реєстрації та супроводу бізнес-діяльності в Україні, включаючи реєстрацію таких організацій в Україні, як пайовий інвестиційний фонд (ПІФ).

Паевой инвестиционный фонд

У широкому сенсі, пайовий інвестиційний фонд виступає активами інвесторів, які належать їм на праві спільної часткової власності, регулювання яких здійснюється компанією з управління активами. Фактично, ПІФ – це відокремлений майновий комплекс, грамотна реєстрація і правильне застосування якого дозволить отримати додаткові вигідні переваги в різних сферах ведення бізнесу.

Переваги реєстрації пайового інвестфонду

Регистрация ПИФ

Зовсім не дивно, що з актуалізацією ринку спільних інвестицій в Україні, реєстрація ПІФ придбала небувалу популярність. Головна перевага подібних фондів – вони дають можливість дрібному інвесторові одержувати аналогічні вигоди від вкладень в цінні папери, поряд з доходами великих вкладників (наприклад, банків, компаній).

Реєстрація ПІФ є безумовно вигідним рішенням для бізнесу, так як серед плюсів інвестиційних фондів можна виділити:

 • Професійне управління коштами. Майном інвесторів в ПІФ управляють кваліфіковані фінансові аналітики КУА, які диверсифікують інвестиції фонду, суттєво зменшуючи залежність інвест. портфеля від перепадів цін на акції або облігації окремих компаній;
 • Захист інвесторів. Функції управління та обліку коштів фонду рівно здійснюються двома окремими структурами (КУА і депозитарій), що дозволяє ефективніше виконувати спектр робіт;
 • Відсутність оподаткування. Оскільки пайовий фонд це не комерційна організація, прибуток інвестора ПІФу не обкладається податком, на відміну від доходу від продажу свого інвестиційного сертифікату;
 • ПІФи дозволяють інвесторам вийти на фондовий ринок з високим потенціалом доходу – ринок, доступний лише великим вкладникам;
 • Державне врегулювання. ГКЦБФРД ліцензує і координує діяльність організацій, які обслуговують ПІФ;
 • Інформаційна прозорість. Дані про діяльність інвестфонду, а також про останні зміни на ринку цінних паперів потенційний інвестор може дізнатися або на Інтернет-сторінці керуючої компанії, або по електронній пошті від свого керівника.

Вибір місця реєстрації інвест фонду

Інвест фонд – відмінний механізм для захисту активів при їх інвестуванні, однак не всі точно і чітко усвідомлюють схему управління інвест фондом. Отже, на що слід звернути увагу при виборі країни, в якій буде здійснюватися реєстрації інвест фонду:

 • Вимоги до ліцензування інвестиційної діяльності;
 • Можливість використання закритої / відкритої схеми управління інвест фондом (вимоги до анонімності вкладів);
 • Умови залучення грошей сторонніх інвесторів;
 • Наявність угоди про уникнення подвійного оподаткування з країнами, в капітали компаній яких передбачається здійснювати інвестиції;
 • Складність документального супроводу інвестицій, необхідність окремих дозволів;
 • Необхідність доказів, що фонд в країні реєстрації стоїть на обліку у фіскальній службі.

Як би «красиво» не виглядала схема управління інвест фондом, деякі держави ставлять безліч перепон на шляху до здійснення такої діяльності. Головне завдання юристів «Альт-Брайер» – мінімізувати такі нюанси, здійснивши ретельний аудит законодавства та фінансового ринку даної території, після чого грамотно супроводити процедуру реєстрації інвест фонду.

Як здійснюється реєстрація ПІФ

Создание и регистрация ПИФ

Реєстрація ПІФ відбувається виключно після заснування компанії з управління активами. Використання «готової» КУА в якості основного елемента при створенні пайового інвестиційного фонду дозволяє скоротити терміни реалізації нового бізнес-проекту, що в більшості випадків може бути ключовим позитивним фактором для клієнта.

В рамках юридичного супроводу реєстрації ПІФ в Україні фахівці компанії «Альт-Брайер» здійснюють:

 1. Фіксування регламенту і свідоцтва про внесення інвестфонду в державному реєстрі;
 2. Відкриття поточного рахунку для ПІФ;
 3. Укладання договорів з оцінювачем, аудитором, Центральним депозитарієм цінних паперів, зберігачем активів ІСІ;
 4. Відкриття рахунків в цінних паперах в необхідних держструктурах;
 5. Реєстрацію проспекту в нацкомісії цінних паперів;
 6. Отримання міжнаціонального ідентифікаційного номера для ц.б. ПІФ;
 7. Оформлення документів на депонування глобального сертифіката, а також подачу їх в депозитарій.

Створення пайового інвестиційного фонду при юридичному сприяння

Создание ПИФ

Перераховані вище вигоди ПІФ зайвий раз доводять, що реєстрація пайових інвестиційних фондів є досить вигідною операцією для успішного ведення бізнесу. Однак, безпосередня процедура створення інвестфонду є складною і заплутаною. Беручи до уваги довгий алгоритм реєстрації організації, можна зробити висновок, що без допомоги юристів домогтися успіху в цій справі практично неможливо.

Так, фахівці компанії «Альт-Брайер» надають комплекс обов’язкових юридичних послуг, пов’язаних з підставою пайових інвестиційних фондів на території всієї України. Сьогодні реєстрація ПІФ при супроводі наших юристів є вигідною з кількох причин. Ми надамо максимальну допомогу в отриманні бажаного вкладення в організацію ринку цінних паперів, допоможемо підготувати і укласти договір з реєстратором, аудитором та іншими необхідними суб’єктами ринку.

Багаторічна практика наших правознавців і абсолютне знання тонкостей українського законодавства гарантує швидке й успішне завершення справи, поки Ви будете займатися особистими питаннями. Співпрацюючи з нами, можете бути впевнені, що реєстрація ПІФ буде виконана найкращим чином, і Ви будете безперебійно йти до намічених цілей на законних підставах.