В сферу компетенції компанії «Альт-Брайер» входять юридичні послуги будь-якої складності, і одна з них – ліквідація підприємства в Україні. Стрімкі зміни ринкової кон’юнктури часом змушують підприємця в силу якихось причин відмовлятися від свого бізнесу і пробувати свої сили на новому поприщі.

Ось чому консультації та допомога у сфері ліквідації підприємств завжди затребувані – грамотно проведена процедура дозволяє скасувати компанію і, при цьому, уберегти себе від проблем з кредиторами або представниками закону.

Ліквідація фірм Київ

Ліквідація фірми по стандартній схемі відбувається таким чином:

 • перш за все, збирається спеціальна ліквідаційна комісія, на яку покладають повноваження, що дозволяють їй скасувати процес. Безпосередніх послуг з ліквідації фірми вона не надає, однак всі вимоги виконати зобов’язання перед фірмою заявляє саме вона;
 • ліквідатор повідомляє органу, який скасовує алгоритм, а також чи є у фірми дочірні організації;
 • на наступному етапі ліквідації фірми закриваються банківські рахунки, крім тих, які потрібні для виплат кредиторам;
 • потім інвентаризується майно і оцінюються активи;
 • відбувається безпосередня ліквідація підприємств (як основного, так і дочірніх), а ліцензія відходить назад державі;
 • облікові документи йдуть у пенсійний фонд, соцстрах і податкову, де їх перевіряють;
 • фірма розраховується з кредиторами, складає остаточний баланс і передає в архів свої документи.

Тільки після здійснення всіх цих операцій можна заявити, що ліквідація фірми завершилася.

Ліквідація підприємства може відбуватися декількома способами

Закони фіксують вісім варіантів ліквідації, однак на практиці частіш за все використовуються тільки три, які розрізняються ступенем складності і надійності. Припустимо, Ваша мета – ліквідація підприємства. Що Ви можете зробити?

Оголосити себе банкрутом

Ліквідація підприємства УкраїнаЦе, мабуть, найбільш складний спосіб і без допомоги юриста Ви навряд чи обійдетеся. Проблема в тому, що закони на цей рахунок постійно посилюються з метою виявлення фіктивних банкрутств, і в цьому є сенс, адже дуже часто саме так проводиться «штучна» ліквідація підприємства – Київ в цьому плані може «похвалитися» десятками, якщо не сотнями, випадків щорічно.

Змінити засновника

Таким способом ліквідація підприємства проводиться найпростіше – Ви просто продаєте фірму, а потім вона швидко ліквідується. Спосіб дуже простий і, разом з тим, цілком законний.

Ліквідувати в рамках загального порядку

У цьому випадку Ви просто подаєте заявку і виконуєте всі дії, передбачені законом. Теоретично ліквідація підприємств за цим сценарієм не дуже складна. Але це в теорії. На практиці Ви зіткнетеся з масою установ, які напевно затягнуть процес на довгі місяці, а то і роки.

Ліквідація підприємств за прискореною процедурою

Існує і більш швидкий варіант, але для цього доведеться замінити засновника і директора. Після зміни у всіх необхідних органах вносяться зміни в документацію, після чого новий директор видає новий статут, що, по суті, рівноцінно ліквідації. Ось, власне, і все.

Фахівці «Альт-Брайер» зуміють провести експрес-ліквідацію всього лише за декілька днів. Від Вас потрібно лише мінімум документів (найчастіше тільки правовстановлюючих), а всіма процесуальними юридичними операціями займаємося ми. Іншими словами, Ви витратите близько години свого часу, а безпосередньо процес ліквідації – вже турбота «Альт-Брайер».

Ліквідація фірм з боргами

Ліквідація компанії з боргами дещо відрізняється від стандартної процедури анулювання підприємства. Спосіб безпосередньо залежить від суми невиплачених коштів і виду Ліквідація компанії в Українікредитора. Компанію практично з будь-якою сумою боргу можна закрити і припинити зобов’язання перед кредиторами, але анулювання компанії з таких причин вимагає втручання професіоналів, знання всіх нюансів законодавства, особливо в області корпоративного права, а також багатої практики в подібних справах.

Отже, в основному, ліквідація фірм з боргами відбувається такими способами:

 • Продаж частки в статутному капіталі компанії і зміна гендиректора;
 • Заміна засновників на офшорну компанію;
 • Реорганізація (злиття або приєднання);
 • Банкрутство.

Добровільна ліквідація фірм з боргами перед бюджетом без погашення таких заборгованостей неможлива, так як практично завжди в таких випадках проводиться податкова перевірка. Якщо стане зрозуміло, що підприємству нічим погасити борги, податкова інспекція ініціює банкрутство фірми. Але, якщо арбітражний керуючий виявить, що компанія навмисно була приведена до банкрутства, керівництво юрособи можуть притягнути до відповідальності.

Наявність у компанії боргів істотно змінює процедуру ліквідації фірми, тому, починаючи співпрацю з юристами, необхідно заздалегідь повідомити про наявність непогашених фінансових зобов’язаннях, для того, щоб фахівці могли правильно оцінити ризики та визначитися з найбільш оптимальним способом ліквідації.

Документи для ліквідації підприємства

Список паперів, які Вам знадобляться при ліквідації, досить значний:

 • свідоцтво, яке підтверджує те, що Ви реєстрували свою фірму,
 • документи, які підтвердять особистості і директора, і засновника,
 • акт, виданий ліквідаційною комісією;
 • довідка статистичного комітету;
 • документ, що підтверджує те, що у Вас немає заборгованостей;
 • банківські документи;
 • звіти для податкової, а також для пенсійного фонду;
 • печатка компанії, що ліквідується;
 • довідка з архіву, який прийняв Ваші документи.

Що входить у наші послуги?

«Альт-Брайер» – це повний супровід ліквідації. Тобто, якщо Ви звертаєтеся до нас, Ви отримуєте і консультації, і захист Ваших підприємницьких інтЛіквідація компаніїересів, і єфективну допомогу у зборі необхідних документів, і відсутність юридичних проблем, і, що найважливіше, реальну економію ресурсу часу. Міста, де нами може проводитися ліквідація підприємства – Київ і будь-який інший обласний або районний центр.

Що Ви отримуєте після ліквідації?

Головний підсумок процесу скасування – це свобода підприємницьких дій, відсутність боргів та проблем з колишніми конкурентами. Досвід наших адвокатів дозволяє здійснити ліквідацію максимально швидко, з мінімальним відсотком Вашої особистої участі і не виходячи за законні рамки.