По суті, ліквідація ООО можлива в таких випадках
Ліквідація ООО відбувається наступним чином
Ліквідація ООО в м. Київ: необхідні документи
Ліквідація ООО з боргами: процедура та нюанси
Термінова ліквідація ООО

Товариство з обмеженою відповідальністю створюється шляхом об’єднання майна учасників, і саме ця особливість в подальшому визначає порядок його ліквідації як юридичної особи.

Насамперед, слід уточнити, що закриття ООО – це всього лише один з декількох способів припинення Товариства з обмеженою відповідальністю, так як зробити це можна ще і шляхом реорганізації.

По суті, ліквідація ООО можлива в таких випадках:

likvidaciia_ooo

  • за рішенням власників;
  • внаслідок судового рішення;
  • за рішенням компетентного державного органу (Антимонопольного комітету).

Якщо звертатися до практичної сторони питання, то кожен бізнесмен, який стикався з подібною процедурою підтвердить, що ліквідація ООО — це специфічний юридичний продукт, який вимагає, перш за все, досвіду в даному питанні і правової обізнаності, тому без допомоги юриста цю справу вирішити дуже проблематично.

Ліквідація ООО відбувається наступним чином

1. Прийняття рішення про ліквідацію підприємства

Для початку процедури, на зборах засновників при наявності 60% загальної кількості учасників, більшість власників має проголосувати «за» закриття фірми. Ще одним важливим аспектом є те, що на цьому зібранні, після прийняття рішення необхідно визначити склад ліквідаційної комісії, яка буде виконувати функції керівного органу.

2. Надання документів реєстратору

Далі в адміністрацію за місцем реєстрації ООО подаються відомості про юр. особу, пред’являючи при цьому документи, що підтверджують особу та повноваження керівного складу. Реєстратор, прийнявши заяву, вносить до ЄДРПОУ відповідний запис, і далі ці відомості «вирушають» в органи податкової служби, пенсійного фонду та ін. держструктури.

3. Розрахунки з кредиторами

Ликвидация фирмы ооо

Наступним важливим етапом є публікація рішення про ліквідацію підприємства у ЗМІ. Виходить у світ стаття у фаховому журналі за чуйним керівництвом держреєстратора, і актуальна вона два місяці. За цей час кредитор може пред’явити фінансові претензії до суспільства, якщо цього не сталося — він втрачає право на повернення боргу від конкретного юр. особи. Але даний момент не є «залізним», так як існують різні нюанси.

4. Зняття з обліку в органах

Процес анулювання Товариства в різних держструктурах супроводжується позаплановими перевірками діяльності ООО, спрямованих на контроль правильності нарахування і сплати податків та зборів. Такі процедури, в свою чергу, підтверджуються відповідними довідками.

5. Безпосередня ліквідація

Після проведення вищезазначених процедур, голова ліквідкомісії Товариства, що ліквідується, подає реєстратору папери, що підтверджують завершення анулювання ООО, на підставі яких останній вносить до ЄДР запис про припинення діяльності конкретного суспільства. З цього моменту ООО в Україні вважається більш нечинним.

Ліквідація ООО в м. Київ: необхідні документи

Для припинення ООО в Києві необхідно подати державному реєстратору наступні папери:

  • Письмове рішення про майбутню ліквідацію ООО;
  • Після анулювання компанії:

— заповнену реєстраційну картку;

— довідки ГФС і ПФ про відсутність заборгованості у Товариства, що ліквідується;

— довідку-підтвердження з архіву про прийняття документів Товариства на зберігання.

ООО ликвидация

Правильний підбір та оформлення документів є запорукою того, що ліквідація ООО у Києві пройде швидко і «безболісно», тому звертаючись до стадії представлення документів в держоргани, необхідно обов’язково проконсультуватися з фахівцем щодо вірності підгоОООки паперів. Це мінімізує ризик набуття проблем в майбутньому.

Ліквідація ООО з боргами: процедура та нюанси

Всяка ліквідація компанії з боргами, сама по собі, відбувається складніше, ніж припинення підприємства без фін. заборгованостей. Тому, якщо за час діяльності Ваша компанія встигла отримати борги перед кредиторами, фіскальною службою або держфондами, слід приготуватися до того, що при ліквідації такого підприємства необхідно буде витратити значні кошти і час.

Ліквідація ООО з боргами може відбуватися:

  • так би мовити, за власним бажанням засновників, тобто добровільно;
  • також існує і примусова ліквідація.

Добровільна ліквідація фірм з боргами зручна тим, що не передбачає перевірок з боку фіскальної інспекції, і, в принципі, є менш болючим і досить вигідним способом її анулювання. У той час як примусова ліквідація ООО відбувається виключно за рішенням суду, що апріорі є неприємною процедурою. До того ж, порядок погашення заборгованості в такому випадку теж визначає суд.

Однак найбільш надійною з точки зору юристів є процедура банкрутства. Застосовується вона до фірм, які не можуть розрахуватися зі своїми боргами.

Порядок ликвидации ооо

Якщо Ваша компанія збиткова, і Ви шукаєте спосіб позбутися такого бізнесу, фахівці компанії «Альт-Брайер» проконсультують Вас щодо аспектів ліквідації ООО з боргами в Україні, а також підберуть оптимальний спосіб анулювання компанії, виходячи зі сформованої ситуації.

Термінова ліквідація ООО

Під експрес-ліквідацією розуміється продаж компанії засновникам «зі сторони», які в подальшому особисто вирішують всі питання діяльності такої фірми — аж до призначення керівника, і переорієнтації діяльності ООО. В цьому і полягає головна відмінність експрес-способу від стандартної процедури ліквідації підприємства.

Термінова ліквідація ООО – це просто! А просто це тому, що сама ліквідація таким способом відбувається швидко і «безболісно», а також в силу того, що юристи компанії «Альт-Брайер» зроблять це ще швидше. Що потрібно від Вас? Лише пакет реєстраційних документів, кілька підписів та довіреність для роботи з комерційною інформацією. Все інше – турбота фахівців.