Ліцензія на медпрактику УкраинаВирішили створити свій бізнес, відкрити медичне підприємство, стоматологічний кабінет, або ж займатися медичною практикою, але не знаєте, що саме робити спочатку, який пакет документів необхідно підготувати і куди далі звертатися? Міжнародна компанія «Альт-Брайер» готова посприяти Вам в отриманні результату!

У питаннях, що стосуються медичного ліцензування, Україна має відносно лояльне законодавство, однак і тут Вас можуть підстерігати певні складності. Отже, яким чином проходить процес ліцензування, і з якими нюансами він може бути пов’язаний?

Хто має право здійснювати медичну практику?

Суб’єктом, що має юридичне право займатися медичною практикою, може бути:

 • юридична особа, тобто, установа, що спеціалізується на наданні медичних послуг. Єдина умова: компанія повинна бути створена в повній відповідності з тим порядком, який обумовлений в законодавстві.
 • фізична особа, яка має профільну освіту. В даному випадку мова йде про приватну практику.

Слід також відзначити, що ліцензія може бути профільною чи комплексною. Простіше кажучи, вона може давати Вам право на практику тільки в одній медичної галузі (до прикладу, Ви зможете відкрити стоматологічний кабінет), а може надати можливість відкрити багатопрофільну клініку і надавати весь спектр медичних послуг. Зрозуміло, отримати другий вид ліцензії буде складніше.

Медична ліцензія: основні вимоги для отримання

 • Медична ліцензія Українаобладнане приміщення, що відповідає санітарним нормам;
 • сертифікати та інша документація, передбачені законами Україна та необхідні для проведення даного виду діяльності;
 • наявність медичного обладнання (перевірене органами метрологічного контролю);
 • співробітники з профільною освітою;
 • у глави клініки має бути свідоцтво про наявність профільної освіти і не менш ніж дворічний досвід роботи;
 • налагоджений порядок надання медичних послуг.

Ліцензія на мед практику і підбір персоналу:

В команду фахівців Вашої установи повинні входити: головний лікар, молодший персонал, відповідних спеціальностей.

Головлікар повинен мати:

 • сертифікат, що підтверджує його кваліфікацію;
 • посвідчення, яке підтверджує кваліфікаційну категорію;
 • досвід роботи більше 3-х років.

Труднощі оформлення ліцензії на медичну практику в Україні

Ліцензія на медичну практикуОсновні складнощі при отриманні обумовлені тим, що ліцензія – це, насамперед, результат складного бюрократичного процесу. Держава Україна висуває цілий ряд неодмінних вимог до тих підприємств, кінцевою метою яких є медична ліцензія. Згідно із законами, якщо підприємство має намір провадити медичну практику, воно повинно відповідати таким вимогам:

 • там повинні працювати працівники з вищою освітою та досвідом у діяльності, аналогічної тій, яку веде ФОП;
 • молодший персонал може мати абсолютно будь-яку медичну освіту.

І це тільки те, що стосується персоналу. Безумовно, знайти відповідних працівників не так вже й складно. Набагато складніше забезпечити документальне підтвердження всіх цих пунктів, яке мало б повну юридичну силу. Тільки виконавши всі ці умови, Ви зможете отримати ліцензію на мед. практику.

Таким чином, медична ліцензія, а точніше її наявність – це умова, яку Вам неодмінно доведеться виконати для того, щоб претендувати на місце в рамках ринку медичних послуг. В Отримати медичну ліцензіюіншому випадку, виконувати легальну медичну роботу Ви просто не зможете.

З допомогою міжнародної компанії «Альт-Брайер» Вам не знадобиться переоформляти документи, не виникнуть проблеми при проходженні санітарно-епідеміологічної експертизи або іншими державними органами.

Ми максимально швидко оформимо ліцензію на медичну практику. Як це відбувається?

Для того, щоб отримати медичну ліцензію, Ви просто звертаєтеся до наших фахівців, надаючи мінімальний пакет документів – все інше збирають наші співробітники, причому реалізують це в рекордно стислі терміни.

Співпраця з «Альт-Брайер» дає Вам впевненість в тому, що Ваші бізнес-інтереси будуть надійно представлені у всіх необхідних установах, а процедура пройде в абсолютній відповідності з юридичними нормами.