1. Які фотографії потрібні на паспорт.
2. Розмір фото на паспорт України.
3. Порядок заміни фотографії в паспорті громадянина України.
4. Додаткові послуги.

Юристи міжнародної компанії «Альт-Брайер» співпрацюють як з іноземними громадянами, так і з підданими України, надаючи послуги практично у всіх сферах юриспруденції. Так, однією з найбільш важливих практик для наших правознавців є міграційне право, в розрізі якого юристи надають допомогу при заміні фотографії в паспорті України.

Фото в паспортеФотокартка в паспорті підлягає додатковому вклеюванню, як тільки його власник досягає 25-ти і 45-річного віку. Без оновленого фото паспорт вважається недійсним, і, в кінцевому рахунку, прострочення більше одного місяця оподатковується штрафними санкціями.

«Недійсний паспорт» означає, що з таким документом не можна здійснювати ніяких юридичних дій (придбати нерухомість, прописатися, оформити довіреність, і т.д.). Цей нюанс є значущим не тільки для Вас, але і для другої сторони договору, тобто якщо Ви, наприклад, збираєтеся укласти угоду з ким-небудь, краще окремо перевірити наявність актуальної фотографії в посвідченні громадянина контрагента, бо угода буде недійсною.

Які фотографії потрібні на паспорт

Законодавство кожної країни встановлює суворі правила оформлення державних документів, і паспортне посвідчення – перший у цьому списку. Так, заміна знімка проводиться за наступним «шаблоном»:

 • фотокартки повинні бути ідентичні між собою;
 • для друку використовується виключно глянцевий папір;
 • фотокартка повинна бути кольоровою, виконана на тонкому фотопапері без кутка;
 • освітлення на знімку – рівномірне, не допускаються контрастні плями;
 • фото в анфас, положення голови має бути прямим, погляд спрямований перед собою, рот — закритий;
 • особа повинна бути чітко видимою;
 • не повинен спотворюватися натуральний колір шкіри обличчя і очей;
 • головні убори можливі на фото тільки з релігійних міркувань, і якщо вони не приховують овал обличчя;
 • фіксація людини в окулярах не допускається, за винятком тих випадків, коли громадянин носить окуляри постійно.

Наші переваги

Представляємо інтереси клієнта за дорученням

Прискорюємо процедуру

Чесне і прозоре оформлення

Вартість послуг вклеювання фотографії в паспорт

Оскільки вартість послуг вклеювання фотографії в паспорт може змінюватися в залежності від багатьох факторів, у вас є можливість попередньо зв’язатися з нашими юристами, заповнивши коротку форму нижче, і визначити для себе фінансову сторону питання.

Вклеювання фотографії в паспорт
Дізнатися ціну

Розмір фото на паспорт України

Фото в украинском паспортеКрім загальних правил, існують чіткі розміри фотографій, які підлягають вклеюванню в паспорт. Не дотримуючись цих правил, заміна неможлива. Вимоги до розміру наступні:

 • основний розмір фотокартки – 4 х 6 см (після обробки працівниками паспортного столу розмір становить 3,5 х 4,5 см);
 • довжина голови – в діапазоні від 3 до 3,6 см;
 • відстань між верхівкою і верхньою лінією фото – не більше 5 міліметрів;
 • ширина обличчя – від 1,8 до 2,5 см.

Порядок заміни фотографії в паспорті громадянина України

Посилаючись на загальні правила, заміна фотознімка в паспорті відбувається після подання встановлених документів за місцем проживання через співробітників відділу міграційної служби (паспортного столу), який обслуговує Ваш район. Однак, поряд з цим, не заборонено і пряме звернення громадян в міграційні органи.

Ще один важливий нюанс — це місце звернення. Законодавство говорить, що слід звертатися за місцем прописки, а це означає — якщо Ви отримували паспортний документ не там, де проживаєте на момент досягнення 25 (45) років, Вам немає потреби повертатися на батьківщину для вклеювання фотокартки.

Документи, які подаються для вклеювання фото

Заміна фотографії в паспорті України відбувається після подання таких документів:

 • паспорт;
 • 2 фото встановленого розміру і формату.

Якщо заміна фотографії в паспорті здійснюється з порушенням строків, працівники ДМС складають протокол про адмін. порушення, внаслідок чого вимагають сплати штрафу за прострочення. У такому випадку додатково необхідно буде пред’явити квитанцію, що підтверджує оплату штрафу. Крім цієї довідки, інших документів подавати не потрібно.

Терміни вклеювання фото в паспорт

Фотография в украинском паспорте

Головне для розуміння кожному громадянину країни – це те, що заміна фотографії в паспорті повинна здійснюватися через місяць після досягнення 25-ти і 45-річного віку. Причому затягувати з цим категорично не рекомендується, оскільки несвоєчасна заміна фотографії в паспорті передбачає штраф.

Звертатися раніше необхідного строку теж не потрібно, оскільки не буде дотримана вимога вікового бар’єру і все одно Вас буде чекати заміна фотокартки через місяць після дня народження.

Чекати документ з новим знімком доведеться 5 днів – такі терміни чітко встановлені законодавством, тому в разі затримки термінів Ви можете сміливо наполягати на своєму законному праві. А краще — надати супровід питання юристам «Альт-Брайер», і тоді не доведеться нічого домагатися, чекати і з’ясовувати, тому що наші правознавці отримувати для Вас оновлений паспорт, в той час як Ви будете займатися особистими справами.