1. Документи для зміни прізвища.
2. Як поміняти прізвище після розлучення.
3. Як поміняти прізвище після заміжжя.
4. Як змінити прізвище дитини.
5. Додаткові послуги.

Смена фамилииЗгідно з Українським законодавством, існує ряд підстав, які дають право чи зобов’язують змінити прізвище та ім’я у паспорті. Це може відбуватися в наступних випадках:

 • Зміна ПІБ за власним бажанням;
 • Зміна ПІБ при усиновленні, скасуванні усиновлення або визнанні його недійсним;
 • Зміна прізвища у зв’язку з укладенням шлюбу, розірванням союзу або визнання його недійсним;
 • Зміна імені по батькові людиною старше 14 років у разі зміни її батьком свого імені, а також – якщо відомості про батька виключаються зі свідоцтва про народження дитини.

Згідно з такими змінами в державному реєстрі населення, є ще перелік документів, які слід замінити, а саме:

 • Рахунки в банківських установах, а також пластикові та кредитні картки;
 • Заповіт;
 • Документи на право власності;
 • Мед. карти;
 • Реєстрація та страховка автомобіля;
 • Для студентів — залікова книжка, читацький та студентський квиток.

Перелічені вище дії, які не обмежуються походом в одну інстанцію і збором лише одного пакета документів, найчастіше затягуються на тривалий час. Всі ми знаємо, умови роботи держструктур, в яких постійно можна спостерігати величезні довгі черги, які не закінчуються навіть при закінченні робочого дня установи. Тому, більш доцільно буде відразу надати рішення цих питань юристам компанії «Альт-Брайер», які мають налагоджений алгоритм ефективного співробітництва з усіма держструктурами, що дозволяє швидко і грамотно вирішувати проблеми клієнта.

Наші переваги

Представляємо інтереси клієнта за дорученням

Прискорюємо процедуру

Чесне і прозоре оформлення

Вартість послуг по зміні прізвища в паспорті

Оскільки вартість послуг по зміні прізвища в паспорті може змінюватися в залежності від багатьох факторів, у вас є можливість попередньо зв’язатися з нашими юристами, заповнивши коротку форму нижче, і визначити для себе фінансову сторону питання.

Зміна прізвища в паспорті
Дізнатися ціну

Документи для зміни прізвища

Смена фамилии в паспортеЩоб змінити прізвище, людина, якій це необхідно, особисто, або його довірена особа, повинна подати заяву у відділ ДМС за місцем проживання (паспортний стіл), а також супутній пакет документів, який змінюється в залежності від причин. Найчастіше, такому візиту передує похід в РАЦС, у якому видають свідоцтво про шлюб, нове свідоцтво про народження, і т.д.

Зокрема, в паспортний стіл, як додаток до заяви, і в залежності від випадку, подаються:

 • паспорт, що підлягає обміну;
 • 2 фото стандартного розміру для паспорта;
 • документи, що підтверджують обставини, на підставі яких паспортне посвідчення підлягає обміну.

Ваш пакет документів розглядається протягом місяця, після Ви отримаєте паспорт з новими даними.

Підстави для відмови

 • якщо заявник знаходиться під судом, слідством, админнаблюдением;
 • якщо є непогашену або не зняту судимість;
 • офіційне знаходження особи у розшуку нашим або іншими державами;
 • подання недостовірних даних;
 • подання неповного списку паперів.

Як Змінити прізвище після розлучення

Изменение фамилииДосить бувають ситуації, коли після розлучення дівчата хочуть повернути дошлюбне прізвище. Для вирішення даної проблеми є 2 шляхи:

 1. Якщо у подружжя є розбіжності щодо розлучення, неповнолітні діти, і т. д., розлучення відбувається тільки через суд. Далі з постановою про розірвання шлюбу необхідно відвідати ЗАГС, де отримати свідоцтво про розлучення. І тільки з цим документом, а також іншими необхідними паперами слід йти в паспортний стіл, і пройти вищезгадану процедуру;
 2. Якщо розлучення здійснюється за обопільною згодою, в Загсі Вам відразу видадуть свідоцтво про розірвання союзу, на підставі чого можна йти в паспортний стіл і змінювати прізвище.

Як змінити прізвище після заміжжя

Процедура зміни прізвища після заміжжя використовується в 80% випадків укладення шлюбів. Здійснюється це досить просто, проте все залежить від Вашого вміння звільнити вільний час для цього, і моральної витримки для спілкування з представниками паспортного столу.

Як зазначалося раніше, на підставі свідоцтва про шлюб, яке видає РАЦС, громадянка України може змінювати прізвище. Для цього слід написати заяву у відділенні ДМС за місцем реєстрації, надати паспорт, 2 фото і свідоцтво про шлюб. Зміна прізвища після шлюбу здійсниться максимум через місяць, після чого Ви будете гордо носити «друге ім’я» чоловіка.

Як змінити прізвище дитині

Изменение фамилии в паспортеОсоба, яка досягла 16 років, може самостійно змінити прізвище або ім’я, після 14 — тільки за згодою батьків. У разі, якщо один з батьків помер, визнаний зниклим без вести, обмежено дієздатним або недієздатним, а також позбавлений батьківських прав судом, згоди другого буде достатньо. Письмова заява батьків на зміну імені та прізвища дитини подається ними особисто. Але також можливо подання нотаріально засвідченої копії у випадку їх відсутності з поважної причини.

Якщо обоє батьків, маючи дитину до 7 років, змінюють прізвище, то дані дитини також підлягають зміні. Після 7 років згода дитини на такі зміни є обов’язковою.