1. Легалізація на підставі працевлаштування.
 2. Як отримати дозвіл на роботу в Україні?
 3. Документи.
 4. Дозвіл на роботу для громадян України.
 5. Додаткові послуги.

Дозвіл на працевлаштування в Україні - alt-brayer.ua

Юристи компанії «Альт-Брайер» надають юридичні та консалтингові послуги для національних та іноземних суб’єктів госпдіяльності, а також – фізичних осіб в області оформлення та надання дозволу на працевлаштування в Україні.

Іноземні особи, які прибули на тривалий час в Україну і бажають офіційно працювати в нашій країні, повинні насамперед отримати для себе дозвіл на роботу.

Якщо перефразувати, дозвіл на працевлаштування іноземців в Україні – це документ, який дає право іноземним громадянам офіційно працювати в Україні, а також на його підставі отримати тимчасову посвідку на проживання в країні. Відсутність такого документа загрожує адміністративною відповідальністю для роботодавця (тобто штрафом), а також може «посприяти» депортації іноземця з забороною на в’їзд в країну.

Легалізація на підставі працевлаштування

Незважаючи на посилення законодавства і введення нових штрафних санкцій, показник кількості іноземців, що працюють в Україні без належного на те дозволу, залишається досить високим у порівнянні з кількістю офіційно працевлаштованих іммігрантів.

Досить-таки часто дозвіл на працевлаштування називають посвідкою на тимчасове проживання. Дійсно, її можна здобути на підставі дозволу на роботу, однак, щоб уникнути плутанини, слід уточнити, що виглядає ця процедура наступним чином:

 1. Для початку слід отримати дозвіл на роботу в Україні;
 2. Маючи дозвіл, можна оформити посвідку.

Термін Вашого перебування в країні безпосередньо залежить від дії права на роботу, тому що, якщо «закінчиться ДНП (дозвіл на працевлаштування), посвідка на проживання теж перестане діяти. Але дозвіл на роботу можна продовжити на рік, і Ви зможете ще рік перебувати і офіційно працювати в країні.

 • Дозвіл на роботу в Україні не потрібний іноземцям, які:
  • мають посвідку на постійне проживання в Україні;
  • офіційно вважаються біженцями в Україні;
  • працюють в структурах іноземного флоту, авіаструктурах, або ЗМІ;
  • є професійними спортсменами, артистами або працівниками мистецтва;
  • працюють в аварійно-рятувальних службах;
  • працюють у релігійних організаціях;
  • зайняті у проектах міжнародної технічної допомоги;
  • працюють в державних ВНЗ;
  • співробітникам представництв іноземних компаній для роботи в Україні потрібна тільки службова картка.

Наші переваги

Консультуємо по національному законодавству

Вирішуємо питання в рекордно малі строки

Чесне і прозоре оформлення

Допомагаємо в оформленні Посвідки на проживання

Вартість послуг з оформлення дозволу на працевлаштування в Україні

Оскільки вартість послуг з оформлення дозволу на працевлаштування може змінюватися в залежності від багатьох факторів, у вас є можливість попередньо зв’язатися з нашими юристами, заповнивши коротку форму нижче, і визначити для себе фінансову сторону питання.

Дозвіл на працевлаштування
Дізнатися ціну

Як отримати дозвіл на роботу в Україні?

Разрешение на трудоустройство в Украине

Роботодавцю необхідно подати пакет документів в міський ЦЗ. Через 7 робочих днів комісія виносить рішення. Якщо «вердикт» позитивний, за 10 робочих днів потрібно сплатити мито, після чого – друкується бланк, і Ви його забираєте. Не пізніше як за 90 календарних днів з дати видачі дозволу приступити до виконання своїх обов’язків на займаній посаді та у десятиденний строк після укладання трудового договору надати його копію в Центр зайнятості.

Що робити після отримання дозволу на роботу?

Після того, як іноземець отримав на руки дозвіл на роботу, йому слід виїхати з України. За кордоном особа звертається до Посольства України, де отримує візу D. Після отримання візи D іноземець повертається в Україну, де оформляє посвідку на тимчасове проживання.

Віза D є основною складовою для отримання посвідки на тимчасове проживання.

Документи

Перелік обов’язкових документів, які знадобляться роботодавцю, варіюється в залежності від типу працевлаштування іноземної особи.

Тип 1: Працевлаштування через відсутність у регіоні або країні фахівця, який міг би виконувати конкретний вид робіт.

Такий вид працевлаштування, можна сказати, використовується за замовчуванням, якщо не можна застосувати інший тип з нижчезазначених.

При наступному ключовому зверненні необхідні:

 1. 2 кольорових фото;
 2. копія паспорта іноземця.

Тип 2: Працевлаштування засновника компанії-роботодавця актуально якщо:

 • засновник роботодавця є тим самим іноземцем, якому потрібно ДНП;

Тип 3: Працевлаштування іноземців в Україні, які приїхали виконувати зовнішньоекономічний договір.

За даним типом дотримується правило про те, що в проекті не може бути задіяно більше іноземців, ніж працівників-резидентів. Для оформлення дозволу на роботу потрібно обов’язково представити копію зовнішньоекономічного договору.

Тип 4: Працевлаштування іноземних громадян, які відносяться до «внутрішньокорпоративних цесіонаріїв” (це працівники підприємств з держав, що входять до складу міжнародної асоціації праці, яких тимчасово перевели на роботу в українську компанію).

При працевлаштуванні по 4-му типу додатково потрібно надавати копію контракту про переведення особи на роботу за кордон.

Тип 5: Працевлаштування біженця. Для цього, крім основного пакету паперів, знадобиться:

 • заява;
 • копія рішення про надання особі статусу біженця чи тимчасового притулку;
 • 2 кольорових фото.

Дозвіл на роботу для громадян України

Разрешение на работу

Враховуючи єдині міжнародні стандарти працевлаштування, практично у всіх країнах громадянам України для офіційної роботи слід мати дозвіл на роботу.

Безпосередньо дозвіл на працевлаштування іноземця в Україні необхідно оформляти в країні, що надає Вам зайнятість. Зі свого боку, юристи «Альт-Брайер» можуть підказати Вам, які довідки та документи необхідно подавати з рідної держави, а також де та яким чином їх можна взяти. Крім консалтингових послуг, наші правознавці можуть швидко і якісно провести необхідну процедуру отримання документа, що заощадить Ваш час і нерви.

При зверненні в «Альт-Брайер» Ви отримаєте наступний правовий сервіс:

 • Інформування про актуальне законодавство;
 • Консультування з питань отримання запитуваного документа за типом «хто надає дозвіл на роботу», «які строки», «необхідні папери» тощо;
 • Підготовка необхідних паперів в затвердженій формі з подальшим поданням їх в центр зайнятості;
 • Подальше сприяння при оформленні посвідки на проживання.

Наші юристи візьмуться за всі клопоти, пов’язаними з організацією нотаріального завірення документів та їх легалізацією. Ми надаємо юридичну допомогу в отриманні довідок з податкових структур, ЦЗ, а також готуємо аргументовану базу працевлаштування іноземця на території України.

Додатково Ви можете звернутися до нас для продовження права на працевлаштування іноземця в Україні, особливо – отриманого за нашої допомоги.

Приклади отриманих документів компанією Альт-Брайер