Реєстрація автомобіля на тимчасовий облік Правовий сервіс юристів компанії «Альт-Брайер» включає послуги в сфері транспортного права, в розрізі чого наші правознавці консультують та допомагають нерезидентам поставити автомобіль на тимчасовий облік в Україні.

Наше законодавство встановлює суворі часові рамки та алгоритм постановки транспортних засобів на тимчасовий облік, що для іноземних гостей найчастіше становить труднощі. Щоб не мучитися з вивченням всіх нюансів процедури, можна звернутися до правознавців компанії «Альт-Брайер», які нададуть кваліфіковану допомогу з даного питання.

Строки тимчасового перетину кордону

Временный ввоз авто нерезидента

Нерезиденти України можуть ввозити на територію нашої держави автомобіль максимум на 1 рік. Цей період може бути продовжений на 60 днів при наявності непереборних обставин, які мають документальне підтвердження. Українці також можуть ввезти іноземне авто на 1 рік з можливістю продовження періоду на 2 місяці. Для цього нашим співгромадянам необхідно:

  • Письмово зобов’язатися вивезти авто назад;
  • Письмово задекларувати ввезення машини;
  • Сплатити митні платежі, співвідносне як при імпорті ТЗ.

Громадяни України, які поставлені на консульський облік, можуть ввозити машину загальним терміном на 60 днів протягом року при зобов’язанні задекларувати і в кінці встановленого періоду вивезти авто. Тут не потрібно сплачувати митні платежі.

Слід звернути увагу, що транспорт, який ввозиться в Україну для особистого користування більш, ніж на 2 місяці, потрібно реєструвати. Така процедура здійснюється через 10 днів після перетину кордону. У підсумку — національні номери і документи про реєстрацію залишаються на тимчасовому зберіганні в органах МВС. Натомість видають автономери і свідоцтво про реєстрацію із зазначенням часових рамок ввезення.

Правила постановки на облік

Митний кодекс говорить, що резидент України або нерезидент будь-якої держави має в своєму розпорядженні 5 -10 діб для того, щоб вивести авто з країни або поставити його на тимчасовий облік у сервісному центрі МВС:

  • 5 днів є у іноземця, якщо кордон перетинається в межах однієї обласної митниці;
  • максимум 10 днів можна їздити на рідних номерах, якщо кордон перетинається в двох різних областях.

Постановка авто нерезидента на учетЩоб транспортний засіб знаходився в Україні, автовласник на митниці отримує талон плати за користування автомобільними дорогами, таким чином сплачуючи обов’язковий збір. Після цього талон розміщує на лобовому склі, у правому верхньому куті.

Ввести автотранспорт в Україну без сплати мита може тільки резидент іншої країни не менше 3 років. Для цього потрібно надати:

  • паспорт;
  • документ, що підтверджує право власності на авто не менше року;
  • документ, що підтверджує законне перебування в країні;
  • відмітку в паспорті про перетин українського кордону, яку поставлять на митниці.

При реєстрації авто в сервісному центрі МВС, при наявності повного, правильно оформленого пакету документів, що підтверджує легальне перебування авто в Україні, власнику видають тимчасовий тех. паспорт і тимчасові автономери. Але це все законодавчо встановлена інформація, яка на практиці часто не відповідає правді. Зате при співпраці з юристами компанії «Альт-Брайер», Ви отримаєте результат не тільки швидко, але і при мінімальному особистому втручанні. Ми знаємо всі зміни в законодавстві, і також процедуру постановки авто на тимчасовий облік зсередини, що дозволяє ефективно вирішувати питання.