У скільки років отримують паспорт в Україні
Де отримують паспорт у 16 років
Терміни оформлення паспорта
Які документи потрібні для паспорти в 16 років Україна
Додаткові послуги

Юристи компанії «Альт-Брайер» спеціалізуються на міграційному праві, в розрізі чого надають допомогу фізичним особам в отриманні і заміні українського паспорта, а також вклеюванні фотографії при досягненні певного віку.

Багатьом, кому належить отримати паспорт України до 16 років, здається, що процедура виглядає не так страшно, як її малюють. В теорії дійсно так: досить сплатити держмито, відвідати найближчий паспортний стіл, надати кілька документів, і незабаром побачити свою готову «книжечку громадянина». Однак, не все так просто. Досить важко зорієнтуватися у вирі необхідних документів, правильно з першого разу заповнити заяву і т.д. Саме тому юристи компанії «Альт-Брайер» допомагають виконати свій законний обов’язок, у процесі чого — розібратися з особливостями і труднощами даної процедури, а також супроводити отримання першого паспорта в житті українського громадянина.

У скільки років отримують паспорт в Україні

В Україні паспортне посвідчення є обов’язковим для кожного корінного громадянина країни, та іноземця, котрий прийняв або поновив громадянство.

 • Стосовно першого – отримати паспорт України у 16 років зобов’язаний кожен український громадянин. На це він має місяць, після чого нараховується штраф. Громадяни без паспорта або з недійсним паспортним документом також караються попередженням або вже штрафом;
 • Іноземні громадяни, які здобули українське підданство незалежно від підстав, повинні оформити паспортне посвідчення на індивідуальних умовах імміграції в Україну;
 • Громадяни України, які постійно перебували за кордоном і не мають оформленого паспорта, отримують його за місцем нинішнього проживання.

Де отримують паспорт у 16 років

Українці, які народилися і проживають на батьківщині, отримують паспортне посвідчення саме в 16 років, оскільки в нашій країні цей вік вважається достатнім для формування свідомості людини. Нагадаємо, з 2016 року молоді особи в обов’язковому порядку отримують паспорти у вигляді пластикових id-карт зі спеціальним чіпом, на якому розміщена вся інформація про власника документа.

Для отримання паспортного документа громадянину України необхідно особисто звернутися в найближчий паспортний стіл. Щоб успішно отримати бажаний результат, слід:

 • Зібрати пакет паперів, включаючи заяву, шаблон якої є і в інтернеті;
 • Віднести документи у відділення ДМС за місцем проживання;
 • Забрати готову паспортну книжечку в паспортному столі, де були прийняті папери.

Терміни оформлення паспорта

Отримати паспорт України в 16 років слід протягом 1 місяця з дня подання паперів в ГМС. Такі терміни встановлює держава, тому, при самостійному вирішенні питання вплинути на них Ви ніяк не зможете. Однак завдяки професійній роботі юристів «Альт-Брайер» цей термін становитиме близько 10 робочих днів, що в 3 рази швидше.

Така співпраця вигідна для людей, яким:

 • Терміново необхідно отримати паспортний документ;
 • Складно знайти час і сили для підготовки документів, очікування в черзі, а також очікування самого документа;
 • Важко розібратися з нюансами процедури, тому набагато легше надати це юристам «Альт-Брайер».

Наші переваги

Оформляємо відсутні документи

Допомагаємо з пропискою

Вирішуємо питання в рекордно малі строки

Чесне і прозоре оформлення

 

Вартість послуг з оформлення паспорта України в 16 років

Оскільки вартість послуг з оформлення паспорта України в 16 років може змінюватися в залежності від багатьох факторів, у вас є можливість попередньо зв’язатися з нашими юристами, заповнивши коротку форму нижче, і визначити для себе фінансову сторону питання.

Отримання паспорта України в 16 років
Дізнатися ціну

Які документи потрібні для паспорти в 16 років Україна

Головні труднощі, з якими стикаються молоді громадяни, які бажають отримати паспорт України до 16 років, пов’язані саме з подачею документів, оскільки часто вимагають подання додаткових паперів, внаслідок чого українці не відразу розуміють що до чого і відтягують строк отримання посвідчення. Зрештою «недорозуміння» переростають у штраф.

Украинский паспорт в 16 летОднак не варто боятися і йти на поступки, якщо вимагають, як Ви думаєте, непотрібні документи. Головні папери наступні:

 • заяву, бланк якого надають паспортисти
 • свідоцтво про народження (не копія);
 • 2 фото стандартного розміру на документи;
 • платіжний документ про сплату державного мита;
 • окремо можуть попросити надати довідку про реєстрацію громадянина України або закордонний паспорт – це стосується іноземців, або осіб, які повернулися в Україну після постійного проживання за кордоном.

Окремо варто підкреслити, що оригінали документів приймаються до розгляду на місці, після чого повертаються представнику. У будь-якому випадку, якщо які-небудь проблеми заважають Вам виконати свій законний обов’язок щодо одержання паспорта в 16 років, або Ви бажаєте мінімізувати витрати часу і сил – надайте всі формальні клопоти юристам компанії «Альт-Брайер». Так Ви маєте можливість отримати перший паспорт за декілька днів.