В житті кожної людини настає момент, коли потрібно оформлювати пенсію. Хвилює питання, які документи потрібні для оформлення пенсії? Коли їх потрібно подавати до ПФУ? Як правильно розрахувати розмір пенсійного забезпечення? Раптово згадали, що не зібраний весь пакет документів. Юридично правильні відповіді на ці та безліч інших питань, достатньо заплутаних та таких важливих для кожної людини, що йде на заслужений відпочинок, ви можете отримати, звернувшись за консультаціями професійних юристів у компанію «Альт-Брайер». Відстоюйте свої права з урахуванням усіх правових колізій.

Кожен пенсіонер, відповідно до українського законодавства, за умови досягнення ним встановлено віку, отримує щомісячні виплати – державну пенсію. Метою пенсійної системи є забезпечення щомісячного доходу особі, що вийшла на заслужений відпочинок. Зараз існує декілька систем нарахування трудових пенсій за віком:

  • загальна система;
  • спеціальна система (для нарахування виплат чорнобильцям, державним службовцям, військовослужбовцям, науковим працівникам тощо.

Маєте питання стосовно пенсії за віком, і не тільки? Не знаєте, кому довірити вирішення нагальних завдань – представники «AltBrayer» – сучасні, кваліфіковані та досвідчені юристи, головним пріоритетом яких є клієнт та успіх кожної справи.

 Пенсії за віком: умови призначення

Усі пенсії призначаються відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Обов’язковими умовами є наступне:

  1. Досягнення пенсійного віку;
  2. Достатня кількість страхового стажу, обов’язково потрібного для отримання пенсії за віком. Страховий стаж – це час, протягом якого ви офіційно працювали та за вас сплачувалися податки.

У скільки років українці мають право на пенсію за віком? У 60 років. Обов’язковою умовою є наявність страхового стажу не менше 28 років (з січня 2021 по 31 грудня 2021 року). За прогнозами ця цифра зростатиме і дійде до 30 років (у 2023 році) та до 35 років (у 2028 році). Таке поступове збільшення страхового стажу.

Якщо ж такого стажу не вистачає, люди йдуть на заслужений відпочинок по досягненню 63 років. В такому разі страховий стаж до грудня 2021 року може бути від 18 до 28 років. Тим особам, що до 65 років не матимуть 25 років страхового стажу, замість пенсії надаватиметься лише соціальна допомога.

Пам’ятайте: страховий стаж нараховується особі не в момент звернення до Пенсійного фонду, а в момент настання пенсійного віку – у 60 років.  Мало працювали чи не завжди офіційно працювали – на пенсію зможете піти лише у 63 роки. Ви можете отримати кваліфіковану допомогу команди професійних юристів з питань пенсійного права: розрахунок, перерахунок, перевірка правильності розміру – з будь-якого питання отримаєте вичерпну консультацію. Без допомоги досвідчених спеціалістів тут не обійтися.

Оформлення пенсії за віком: документи

З настанням пенсійного віку особа має право на пенсійне призначення. Звертатися до ПФ України можна одразу після виповнення пенсійного віку. Потрібно зібрати наступний пакет документів:

  • Заява.
  • Паспорт громадянина України та ідентифікаційний код.
  • Документи про місце реєстрації особи пенсійного віку.
  • Заява та номер розрахункового рахунку в певному банку.
  • Трудова книжка.
  • За потреби: свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження дітей, військовий квиток тощо.

До речі, якщо в трудовій книжці є некоректні записи й виправлення без пояснень, потрібні будуть довідки, що підтверджують відповідний стаж.

Від чого залежить розмір пенсії за віком

Для нарахування грошової виплати існує певний калькулятор – єдина формула. Проте розмір пенсії у всіх різний. І залежить це, в першу чергу, від розміру заробітної плати, з якої сплачувалися страхові внески. Це, так званий, коефіцієнт величини заробітку.

Зацікавлені в правильному розрахунку пенсії чи хвилює питання можливості нарахування надбавок та доплат? Адже за кожен рік понаднормового страхового стажу мають бути надбавки. Звертайтеся за юридичною допомогою у компанію «Альт-Брайер» – і отримайте своє. Вся відповідальність за процес оформлення пенсії за віком ляже на їхні професійні плечі – збережіть власні нерви й час!