Не вдалося зібрати весь пакет необхідних документів для оформлення пенсії? Роботодавець ігнорує ваші звернення щодо надання довідок про заробітну плату чи підтверджень про місце роботи для оформлення пенсії? Звертайтеся прямо зараз за допомогою юристів та адвокатів компанії «AltBrayer» – та отримайте підтримку кваліфікованих представників Феміди.

Багато хто з майбутніх пенсіонерів стикається з проблемою відсутності необхідних документів для виходу на пенсію. Особливо це стосується довідок про доходи та документів, що надавалися до 01 січня 2004 року – до моменту набуття чинності Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Вам допоможе детальна та структурована відповідь досвідчених юристів.

Як та кому подавати документи для нарахування пенсії

Звертатися по ПФУ за оформленням пенсії можна не раніше ніж за місяць до офіційного виходу на заслужений відпочинок. Зробити це можна:

  • самостійно: подати документи в територіальний орган ПФ;
  • через уповноваженого представника на підприємстві чи в установі, де працює майбутній пенсіонер.

В першому випадку працівник подає всі документи самостійно. В другому – працівник подає лише заяву, а всі документи збирає уповноважена особа і надсилає їх до пенсійного фонду не пізніше, ніж через місяць після отримання від працівника заяви.

Пам’ятайте! Якщо підприємство, відповідальне за подачу документів до ПФУ, прострочило терміни їх надання, ви маєте законне право вимагати від винуватця компенсацію в розмірі невиплаченої пенсії.

Документи від роботодавця, на якому працював пенсіонер

Існує декілька алгоритмів дій щодо збирання довідок для ПФУ від роботодавців:

  1. Якщо підприємство ще працює, достатньо звернутися з письмовою заявою до відділу кадрів та отримати довідку про нараховану та/або отриману заробітну плату.
  2. Якщо підприємства не існує або є його правонаступник, інформацію про заробітну плату можна витягнути з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб.
  3. Якщо підприємство ліквідоване, документи мають зберігатися в місцевому архіві. Слід звернутися до архівних установ за місцем реєстрації колишнього підприємства з письмовою заявою.
  4. Якщо немає підприємства і документи не передані в архів. Що робити в такому разі? Оклад відповідної професії визначається, враховуючи дані щодо цієї професії за рік, що передує виходу на пенсію.

Якщо ж ПФУ відмовив вам в розрахунку пенсії через те, що довідка не підтверджена первинними документами, ви можете звернутися до суду. В такому разі радимо заручитися допомогою адвокатів «Альт-Брайер» – і закон буде на вашому боці.

Що має знати роботодавець, працівник якого йде на пенсію

Кадровик на кожному підприємстві має знати, хто зі штату найближчим часом підлягає виходу на заслужений відпочинок. Пенсія за віком – одна з найпоширеніших. На неї має право кожен, хто досяг 60 років та має страхового стажу не менше 25 років.

Відповідно до п.3 Порядку № 22-1 відповідальність за підготовку документів для оформлення пенсії лягає на плечі роботодавця. Алгоритм дій:

  1. відповідальна особа на підприємстві чи в організації має обов’язково повідомити майбутнього пенсіонера про його потенційний вихід на пенсію не пізніше ніж за місяць до цієї дати. Зробити це потрібно в письмовому вигляді;
  2. після чого від працівника надходить заява на призначення пенсії;
  3. далі роботодавець направляє усі необхідні документи до ПФУ.

Якщо ж деякі необхідні документи відсутні, роботодавець допомагає їх отримати та надати в Пенсійний фонд. Виникають питання з пенсійного права чи суперечності під час отримання документів від роботодавця? Звертайтеся до представників компанії «Альт-Брайер» – ми допоможемо отримати весь перелік документів для оформлення пенсійних виплат, а також пільгових пенсійних виплат, відповідно до Списку 1 та Списку 2 (у тому числі форми 122 – чорнобильської пенсії). Допомагаємо отримати первинні документи: маршрутні листи, особові рахунки тощо.

І наостанок: не зайвим буде зареєструватися на офіційному сайті ПФУ та відслідковувати всі відрахування податків вашого роботодавця. Це в майбутньому допоможе уникнути проблем з розміром страхового стажу та отриманням усіх необхідних документів для оформлення пенсії.

Допомога в отриманні документів від роботодавця та оформленні пенсій реальна з «AltBrayer» –  ви отримаєте справедливу винагороду за роки своєї праці.