Правове підгрунтя реєстрації ФФБ
Переваги та недоліки ФФБ
Реєстрація фонду фінансування будівництва

Міжнародна юридична компанія «Альт-Брайер» надає консалтингові та юридичні послуги громадянам України, а також нерезидентам в сфері корпоративного права, сприяючи при реєстрації фонду фінансування будівництва.

В силу збільшення масштабів будівництва, а також деяких законодавчих змін, зараз ФФБ користуються небувалою популярністю, адже мають велику вагу при сприянні зведення нових об’єктів будівництва. Як показує практика, витрати на банківське посередництво при будівництві звичайної «свічки» складають не менше 100 000 доларів, однак якщо займатися збором фінансів самостійно, то вийде заощадити суттєві кошти – до $ 10 тис. або 0,2% від продажної вартості будівлі.

Фонд финансирования строительстваГоловною відмінною рисою ФФБ від інших інвест. схем є контроль над усіма учасниками будівництва. Так, управитель ФФБ зобов’язаний стежити за ходом будівництва, цілеспрямованим використанням фінансових коштів до здачі об’єкта в експлуатацію, та іншими процесами. Як видно, реєстрація індивідуального ФФБ є досить вигідним рішенням для великого будівельного бізнесу, і якщо Ви хочете скористатися такою послугою – юристи компанії «Альт-Брайер» допоможуть швидко і законно втілити прагнення в життя.

Правове підгрунтя реєстрації ФФБ

Поява і дія фонду фінансування будівництва на ринку будівництва невипадково. Нещодавно вступив в силу Закон в сфері будівництва вніс істотні зміни в систему залучення коштів під зведення об’єктів нерухомості. Сенс Законопроекту полягає в тому, що:

 • мобілізувати кошти і розподіляти їх можуть виключно визначені Фонди;
 • засновниками і керівниками таких організацій повинні бути тільки Фінансові Установи.

Таким чином, між, так би мовити, стандартними суб’єктами будівництва, забудовниками, інвесторами з’явився обов’язковий посередник у вигляді розглянутого Фонду фінансування будівництва.

Переваги та недоліки ФФБ

Регистрация ФФС в Украине

Реєстрація фінфонда будівництва є досить вигідним для суб’єкта архітектурної промисловості, оскільки має масу переваг. Серед плюсів ФФБ можна виділити:

 • Повний контроль з боку держави;
 • Захист прав та інтересів інвесторів, «продиктована» законодавчими актами;
 • Контроль над учасниками будівництва і цільовим розподілом коштів;
 • Мінімальний ризик повторних перепродажів квартир;
 • Кошти, залучені фондом, не обкладаються податком;
 • При ліквідації управителя, фінанси довірителів не списуються з рахунків і можуть бути передані іншому управителю;
 • При виникненні будь-якого роду проблем, законодавством прямо передбачена можливість заміни забудовника або управителя.

Однак, як і всюди, ФФБ має і свої недоліки:

 • Ризик, пов’язаний з недотриманням термінів завершення будівництва і здачі об’єкта в експлуатацію, або взагалі – припиненням робіт;
 • Кілька складний для розуміння алгоритм роботи;
 • Деяке підвищення вартості нерухомості в силу додаткової плати управителю фонду фінансування будівництва;
 • Типовий договір переважно захищає права забудовника та управителя.

Як показує практика, великим будівельним «акулам» вигідно створювати «кишенькового» управителя, бо так забудовник сам може розпоряджатися грошовими коштами від будівництва, і контролювати його буде нікому не під силу.

Реєстрація фонду фінансування будівництва

Создание и регистрация ФФС

Реєстрація ФФБ відбувається дещо складно. І це пояснюється не стільки складними бюрократичними вивертами і формальними труднощами, скільки необхідністю, так би мовити, потрійного узаконення: спочатку як юрособи, потім отримання статусу фінкомпанії, а також ліцензування. По суті, реєстрація фонду фінансування будівництва здійснюється за наступним алгоритмом:

 • Реєстрація юрособи (внесення даних про компанії в ЄДРПОУ);
 • Фіксування в державному реєстрі фінансових установ (отримання статусу фінансової компанії);
 • Отримання ліцензії в Нацкомфінпослуг.

Як видно, реєстрація ФФБ – завдання дуже складне, тому краще ще на старті справи довірити його фахівцям. Юристи компанії «Альт-Брайер» нададуть максимально кваліфікований супровід будь-якого процесу, включаючи узаконення діяльності фонду фінансування будівництва. Співпраця з нами дозволить заощадити не тільки час, а й фінансові кошти, а реєстрація з нами пройде без затримки.