Фахівці компанії «Альт-Брайер» у галузі транспортного права надають кваліфіковану допомогу іноземцям, а також резидентам України при розмитненні автомобіля.

Загальновідомий факт, що при ввезенні машини на територію України її потрібно «розмитнити». Для цього є певні рамки у 5-10 днів залежно від способу перетину кордону, однак якщо Ваш візит буде довше цього періоду – розмитнення обов’язкове.

Растаможивание автоДана процедура завжди викликала не дуже позитивні асоціації у людей, які хочуть привезти автомобіль з іншої держави, а що вже говорити про іноземців, які хочуть перетнути наш кордон на власному транспорті. Таке ставлення сформувалося, як мінімум, в силу величезних податкових ставок, до чого доповнюється неясність принципів їх нарахування.

З урахуванням цього, юристи «Альт-Брайер» допоможуть не тільки розібратися у всіх тонкощах процедури, але і повністю супроводять розмитнення авто, так що Вам не доведеться витрачати на це особистий час. Однак перед цим розповімо — в яку суму обійдеться перевезення машини через кордон, щоб розсіяти туман в даному питанні..

Калькулятор “розмитнення”

За статистикою, найбільш часто ввозять в Україну такі транспортні засоби: легкові автомобілі, мотоцикли, вантажівки і автобуси, тому їм і приділимо особливу увагу. І ось, власне, які додаткові платежі чекають любителів іноземних авто.

  • Ввізне мито. Цей податок для більшості імпортованих ТЗ становить 10% від загальної митної вартості машини. Специфічна плата стягується з дизельних автобусів для перевезення 10 осіб і більше з об’ємом двигуна більше 5 літрів (20%), авто з електродвигуном — 8%, нових легкових авто з двигуном більше, ніж на 3 літри — 6%;
  • Растаможка авто в УкраинеАкцизний податок або акцизний збір нараховується абсолютно по-різному для окремих типів автомобілів. Тут враховується «вік» авто, тип палива, обсяг, або потужність двигуна. Нагадаємо, що березень 2014-го «подарував» нам підвищення ставок цього податку на нові автомобілі вдвічі, а 2015 — ввів окремі ставки на вантажні автомобілі, і трохи збільшив на легкові;
  • Імпортний збір — 5% від митної ціни авто. Уряд планує скасувати, проте з 16 лютого 2015 року тимчасово доводиться його також сплачувати;
  • ПДВ — 20% від розрахованої суми з вищенаведеного списку.

Крім всіх зазначених сплат при виборі «сталевого друга» потрібно ще враховувати, що в Україні діє транспортний податок, який щорічно сплачують власники легковиків з двигуном більше 3-х літрів і не старше 5 років. Така плата становить 25 тис. грн.

Скасовані мита

На даний момент ми маємо досить короткий список обов’язкових податків при розмитненні, але раніше цей перелік доповнювався спец. митами, які діяли з квітня 2013 до 2015, а також утилізаційним збором. Останній «працював» з осені 2013 року до квітня наступного за ним року. Збір становив 5500 грн для легкових авто і 11 тис. грн для вантажних машин. До того ж ця сума збільшувалася залежно від двигуна, маси і віку «ластівки» згідно з коефіцієнтами, визначеними законодавством.

Професійна допомога нерезиденту-автомобілісту

Растаможивание автомобиляУ багатьох іноземців, або наших співгромадян, які завозять іноземне авто в Україну, просто може не бути часу на те, щоб сидіти на митниці і заповнювати масу документів. Складання митної декларації та калькуляція податків, а потім ще їх сплата за відповідним стандартам – досить тривалий захід, так що з цією метою доведеться виділити півдня або навіть день.

Завдяки професійній допомозі юристів компанії «Альт-Брайер» Вам не доведеться піклуватися про легалізацію автомобіля згідно з українськими правилами. Все, що потрібно – це домовитися про співпрацю з нашими юристами і поставити підпис у потрібному папері. Після цього всі документи будуть у Вас на руках, і Ви зможете легко пересуватися на території нашої держави.